شرکت ایران خودرو قصد دارد از هفته‌ی آینده تولید آزمایشی پژو 301 را آغاز کند. این خودرو دومین محصول مشترک ایران خودرو با پژو خواهد بود. با موتوتل همراه باشید.

بنا بر اخبار منتشر شده توسط کمپانی ایران خودرو، این شرکت قصد دارد در هفته‌ی پایانی آبان ماه، تولید آزمایشی پژو 301 را شروع کند. این خودروی سدان به‌زودی با قیمتی در حدود 100 میلیون تومان وارد بازار کشورمان خواهد شد. البته تولید پژو 301 به صورت آزمایشی بوده و در صورت موفقیت آمیز بودن، تولید انبوه آن از اوایل سال آینده شروع می‌شود تا دومین خودروی پسابرجامی ایران خودرو به دست علاقه‌مندان برسد.

هنوز قیمت پژو 301 نهایی نشده، اما اخبار منتشر شده از ایران خودرو گویای آن است، این محصول با قیمتی در حدود 70 تا 80 میلیون تومان عرضه می‌شود.

شرکت ایران خودرو در تلاش است پژو 301 را به زیر 70 میلیون تومان برساند، هر چند این مسئله به عوامل بیرونی چون قیمت ارز و تورم صنعت خودرو وابسته است.

هم اکنون مدل وارداتی پژو 301 با قیمتی در حدود 94 میلیون تومان در دسترس خریداران است، اما با توجه به داخلی سازی این خودرو در ایران خودرو، انتظار کاهش قیمت محصول جدید را داریم.

اخبار منتشر شده اعلام می‌کند این خودرو با داخلی سازی بیش از 40 درصد به تولید می‌رسد. پس اگر این اتفاق بیفتد، امکان عرضه آن با قیمت 60 تا 70 میلیون تومانی وجود دارد.

در حال حاضر شرکت ایران خودرو، پژو 2008 را به عنوان اولین محصول مشترک خود با پژو تولید کرده و 16 هزار دستگاه از این محصول به پیش فروش رسیده است. مسئولین ایران خودرو ادعا کردند، دیگر محصولات پسابرجامی و مشترک با پژو بعد از 2008 و 301، مدل 208 خواهد بود.

منبع: دنیای خودرو