فولکس واگن قصد دارد بعد از 30 سال غیبت، با یک خودروی برقی به مسابقات تپه نوردی (hillclimb) جهان راه یابد. با موتوتل همراه باشید.

خودروساز آلمانی تصمیم گرفته با یک خودروی تمام الکتریکی به پایکزپیک بازگردد. فولکس واگن برای آخرین بار در سال 1987 میلادی وارد این رقابت‌ها شد؛ در آن زمان نماینده فولکس واگن در این رقابت، یک گلف هاچبک تویین-انجین بود، اما حالا با یک خودرو برقی در مقابل رقیبان خود ظاهر می‌شود.

در سال 1987، بروز یک نقص فنی سبب شد تا این خودرو از رقبای خود باز بماند. به تازگی فولکس واگن از برنامه‌ی خود برای حضور مجدد در این رقابت‌ها پرده برداشته، اما این بار با یک خودروی تمام الکتریکی.

فولکس واگن می‌خواهد شهرت خود را زنده کند، زیرا به دنبال رسوایی‌های ناشی از تقلب زیست محیطی خودروهای دیزل، برخی از مشتریان نگاه بدی به خودروهای فولکس واگن پیدا کرده‌اند. اکنون این خودروساز می‌خواهد با تکیه بر فناوری‌های الکتریکی، نام خود را به عنوان یک تولیدکننده دوستدار محیط زیست بر سر زبان‌ها بیاندازد.

اکنون مسئولین VW اعلام کرده‌اند برای شکستن رکورد مسیر 12.4 مایلی این مسابقه، گام برداشته‌ و از تیزر خودروی تمام الکتریکی خود پرده برداری کرده‌اند. با توجه به تصویر منتشر شده، احتمالاً این خودرو از امکانات آئرودینامیک بالایی برخوردار خواهد بود.

خودروی گلف Mk2، آخرین خودروی فولکس واگن در پایکزپیک بوده است. روی هر اکسل این خودرو، یک پیشرانه 1.8 لیتری توربوشارژ سوار شده و قدرتی معادل 640 اسب بخار را برای این خودرو فراهم می‌کند.

بعد از شکست فولکس واگن در این مسابقه، این خودروساز برای 30 سال از پایکزپیک جدا شد و حالا قصد دارد در رقابت‌های سال 2018 میلادی حاضر شود. البته در این دوره فولکس به دنبال شهرت است و می‌خواهد رکوردشکنی کند.

خودروساز آلمانی اطلاعات زیادی درباره خودروی مخصوص پایکزپیک خود منتشر نکرده است. پس مجبوریم تا مدتی منتظر بمانیم و به همین عکس نامعلوم بسنده کنیم.

منبع: roadandtrack