خودروهای سوپرکار مرسدس قیمت بسیار بالایی دارند، به طوری که تنها خریداران بسیار ثروتمند شانس داشتن این خودروها را خواهند داشت. اکنون مرسدس Project One با قیمت دو برابر ارائه شده است. با موتوتل همراه باشید.

این خودرو قیمت 2.7 میلیون دلاری دارد و تنها 275 عدد از آن تولید شد. قطعاً این رقم، خودروی Project One را به گران قیمت‌ترین سوپرکار بازار تبدیل کرده است.

تمام 275 خودروی تولید شده مرسدس بنز به فروش رسیده‌اند، اما اکنون یک خریدار از میان خریداران Project One، این خودرو را نمی‌خواهد و قصد فروش آن را با قیمت 5.22 میلیون دلار دارد؛ قیمتی دو برابر بیشتر از مبلغ پیش خرید خودرو از کمپانی سازنده.

پیش از این، اتفاق مشابه برای برندهای پورشه، فراری، استون مارتین هم رخ داده و این اتفاق تنها به مرسدس بنز اختصاص ندارد.

Mr Andy Palmer، مدیرعامل کمپانی استون مارتین، برای اجتناب از اتفاقات مشابه اعلام کرد اگر هر یک از خودروهای تولید محدود استون مارتین را پیش خرید و با قیمت گزافی بفروشید، خریدار تا پایان عمرش از خرید خودروهای تولید محدود استون مارتین منع خواهد شد. این تصمیم وقتی اتخاذ شد که یکی از خریداران والکری، این خودرو را با قیمت فضایی 3.825 میلیون دلار به فروش رساند.

شرکت مرسدس بنز واکنشی درباره فروش مرسدس Project One نداشته است. شایعات اعلام می‌کند، شرکت مرسدس قصد دارد فروشنده را از این تصمیم منصرف کند.

مرسدس Project One، یک خودروی سوپر اسپرت هیبریدی با توان بیش از 1000 اسب بخار است که صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت را در 2.7 ثانیه و 0 تا 200 را زیر 6 ثانیه می‌پیماید. در حال حاضر این خودرو پیشرفته‌ترین سوپر اسپرت دنیای خودرو محسوب می‌شود.

منبع: دیجیاتو