کمپانی خودروسازی فورد می‌خواهد در بازار چین سرمایه گذاری هنگفتی کند، برای این منظور با شرکت چینی Zotye Auto وارد همکاری شده و برای تولید یک خودروی الکتریکی در این کشور قصد سرمایه گذاری 765 میلیون دلاری را دارد. با موتوتل همراه باشید.

Zotye Auto یک خودروساز چینی است که در سال 2005 میلادی شروع به کار کرده است. اکنون این شرکت چینی و کمپانی فورد قصد دارند با سهم 50 درصدی وارد حوزه ساخت اتومبیل‌های الکتریکی شوند. پس تصمیم خودروساز بزرگی چون فورد نشان می‌دهد بازار خودروهای الکتریکی رونق بیشتری می‌گیرد.

خیلی از خودروسازان بزرگ قصد دارند قبل از ورود خودروهای الکتریکی تسلا به بازارهای جهانی، وارد این حوزه شوند و با تکیه بر تجربه و اعتبار خود، محصولات جدیدی در اختیار علاقه‌مندان قرار دهند.

پیش از این گفته شد، کمپانی بنز برای تولید خودروهای الکتریکی در آمریکا سرمایه گذاری 1 میلیارد دلاری داشته است. همچنین تویوتا هم قصد ورود به بازار خودروهای الکتریکی چین را دارد. حالا نوبت به فورد رسیده تا دست بجنباند و با خودروساز چینی وارد همکاری شود. قطعاً دلیل اصلی همکاری فورد با خودروساز چینی، آشنایی این شرکت با بازار خودروی این کشور است.

سرمایه گذاری گسترده فورد نشان از تولید گسترده خودروهای الکتریکی دارد. البته گزارش‌ها نشان می‌دهد این دو شرکت خودروساز تنها به تولید خودروی الکتریکی بسنده نمی‌کنند و باید منتظر عرضه دوچرخه، موتورسیکلت و دیگر محصولات حمل و نقل الکتریکی نیز باشیم.

آیا انتظار دارید در سال‌های آتی خودروهای الکتریکی وارد بازار کشورمان شوند؟

منبع: TheVerge