به تازگی کمپانی جنرال موتورز از شاسی بلند جدیدی با قیمتی کمتر از 9 هزار دلار پرده برداشته است. با موتوتل همراه باشید.

خودروی وولینگ هونگ گوانگ اس 3، جدیدترین شاسی بلند جنرال موتورز به حساب می‌آید که اخیراً با قیمتی در حدود 9 هزار دلار وارد بازار چین شده است. این شاسی بلند جدید از مدل پایه فورد فیستا در آمریکا هم ارزان تر است. قدرتمندترین نسخه‌ی این خودرو که قیمت آن به 12 هزار و 325 دلار می‌رسد، باز هم از فورد فیستا ارزان‌تر است.

وولینگ هونگ گوانگ اس 3، خودرویی مخصوص بازار چین است که توسط جوینت ونچر بزرگ سایک-جنران موتورز-وولینگ تولید می‌شود و قرار نیست وارد دیگر بازارهای جهانی شود. شاید بتوان این مسئله را یک تفاوت اساسی برای دو خودروی مذکور دانست.

وولینگ هونگ گوانگ اس 3 از نظر طراحی ظاهری بسیار شبیه به شورولت ها و دووهای قدیمی است. البته کمپانی جنرال موتورز از طریق چراغ‌های روشن LED که در سپر جلو تعبیه شده، چراغ‌های مه شکن و یک خط سقف شناور، ظاهر مدرن‌تری به آن داده است.

درون کابین شاسی بلند جنرال موتورز نیز بسیار زیباست. با توجه به انتخاب خریدار، روکشی چرم دو رنگ، نمایشگر 8 اینچی، صفحه کیلومتر بزرگ الکترونیکی و یک ساعت کوارتز، حس لوکس بودن را القا می‌کند. این خودرو دارای ترکیب صندلی 2+2+3 بوده و هر سه ردیف صندلی دارای پورت‌های USB و سیستم تهویه مستقل هستند.

این خودرو روی پلتفرم مشابه با مینی ون هونگ گوانگ تولید شده و از سیستم تعلیق چند میله‌ای مستقل در عقب و تجهیزات ایمنی چون کنترل پایداری الکتریکی، سیستم کمکی استارت در سر بالایی، کروز کنترل و دیگر امکانات بهره می‌برد.

منبع: خبرخودرو