در حال حاضر تسلا مدل اس از بهترین خودروهای الکتریکی موجود در بازار است. اکنون این خودرو هک شده تا با هیدروژن شارژ شود. با موتوتل همراه باشید.

ارزان‌ترین خودروی تسلا مدل اس یعنی Model S 75D می‌تواند مسافت 416 کیلومتری را بپیماید، در حالی که دو مدل Model S 100D و Model S P100D قادر است تا 539 کیلومتر و 506 کیلومتر را با یک بار شارژ طی کند؛ اما اگر شارژ خودروی‌تان تمام شود، باید خود را به یک ایستگاه سوپر شارژ تسلا برسانید.

به تازگی شرکتی توانسته بدون شارژ و با استفاده از هیدروژن، 500 تا 600 کیلومتر به مسافتی که یک Model S می‌تواند طی کند، بیافزاید. این شرکت هلندی با نام Holthasuen Group توانسته با اضافه کردن یک منبع سوخت هیدروژن به تسلا مدل اس، این خودرو را هک کند. در صورت موفقیت، این خودرو اولین نمونه‌ای در دنیا خواهد بود که به طور هم‌زمان سوخت الکتریکی و هیدروژنی دارد. این ماشین با نام Project Hesla شناخته می‌شود.

ساخت تسلا مدل اس با سوخت هیدروژن کار چندان ساده‌ای نیست؛ به طوری که مهندس ارشد کمپانی Holthausen ادعا کرده سیستم این خودرو همانند یک هزارتوی بزرگ است که با مشکلات زیادی رو به رو شده‌اند. آن‌ها موفق شده‌اند خودرویی بسازند که دو منبع سوخت باتری و هیدروژن (به‌صورت کپسول‌هایی درون خودرو) دارد.

سیستم هیدروژنی خودروی جدید به این صورت تعریف می‌شود: مولکول‌های هیدروژن وارد یک سلول سوختی می‌شوند و با استفاده از یک آند، الکترون‌های هیدروژن‌ها جدا می‌شوند، سپس وارد باطری می‌شوند تا آن را شارژ کنند. سپس هیدروژن‌ها، از داخل یک کاتد عبور می‌کنند تا دوباره به الکترون‌ها متصل شوند؛ اکسیژن به آن‌ها وارد می‌شود تا نهایتاً تبدیل به آب شده و از سلول سوختی خارج شوند.

خودروی هیدروژنی Project Hesla قادر است با این سیستم در حدود 1000 کیلومتر حرکت کند.

منبع: Futurism