ابهامات و سؤالات زیادی درباره نسل جدید بی ام و M3 وجود دارد اما تاکنون تنها اطلاعات جزئی و چند تصویر از این خودرو منتشر شده و نمی‌توان با قاطعیت درباره مشخصات آن اظهارنظر کرد. اخیراً گفته شده، نسل جدید بی ام و M3 با کد G80 معرفی خواهد شد. با موتوتل همراه باشید.

به تازگی مشخصاتی از خودروی جدید بی ام و منتشر شده که به واقعیت نزدیک‌تر است. کمپانی BMW قصد دارد سال آینده از نسل جدید بی ام و سری 3 سدان با کد G80 رونمایی کند، پس از آن مدل تورینگ با کد G21 و مدل کوپه و کانورتیبل با کد G22/G23 عرضه خواهند شد.

بی ام و M3

نسل جدید مدل گرن کوپه به صورت یک خودروی تمام الکتریکی عرضه می‌شود و احتمالاً خبری از موتور بنزینی در آن نخواهد بود.

نسل جدید بی ام و M3 از موتور 3 لیتری 6 سیلندر فعلی بهره می‌برد که در تولید محدود مدل M4 GTS استفاده شده است. این موتور حداقل 500 اسب بخار قدرت داشته و در کنار آن از جعبه دنده 7 سرعته دو کلاچه استفاده خواهد شد. این قدرت در مدل پایه M خواهد بود و نسخه‌های CS و GTS قدرت بیشتری خواهند داشت.

بی ام و M3

در این خودرو از سیستم نیمه هیبریدی 48 ولتی استفاده می‌شود و تسمه موتور نیز به طور کامل حذف خواهد شد. توربوشارژهای الکتریکی نیز در کنار سیستم تزریق مستقیم آب به درون محفظه سیلندر در این خودرو استفاده می‌شود.

در طراحی ظاهری نسل جدید بی ام و M3 از کیت بدنه خشن‌تر استفاده شده که ظاهر خودرو را پهن‌تر نشان می‌دهد.

تقسیم وزن آن 50:50 است تا هندلینگ خودرو بهبود یابد. این مسئله در کنار استفاده از سیستم چهارچرخ متحرک بیشتر احساس می‌شود.

از دیگر تغییرات خودروی جدید بی ام و می‌توان به فاصله محوری بیشتر چرخ‌ها در کنار مرکز ثقل نزدیک به زمین اشاره کرد. احتمالاً چراغ‌های عقبی به هم وصل می‌شوند و از طراحی جدیدی بهره خواهند برد.

هنوز این خودرو به طور دقیق قیمت گذاری نشده است، اما احتمالاً قیمت آن بیشتر از مدل فعلی نخواهد بود و با قیمتی در حدود 60 هزار پوند عرضه خواهد شد.

بی ام و M3

بی ام و M3

منبع: carmagazine