به تازگی شرکت ایران خودرو تصمیم گرفته مدل جدیدی از خودروی دنا پلاس را با مجهز شدن به موتور توربوشارژ تولید کند. با موتوتل همراه باشید.

خودروی جدید دنا+توربوشارژ از نظر مشخصات فنی بسیار شبیه به سورن توربو است که از یک سال پیش توسط ایران خودرو به بازار عرضه می‌شود.

از عمده‌ترین تغییرات دنا پلاس توربوشارژ نسبت به دنا پلاس می‌توان به استفاده از رنگ و تایر بزرگ‌تر، طرح رینگ آلومینیومی زیبا، فرمان چرمی با دوخت قرمز، زیر پایی موکتی با آرم توربو و نوار قرمز رنگ، تغییر طرح سر دسته دنده و نصب موتور توربوشارژ اشاره کرد.

احتمال می‌رود ضرایب دنده نیز دچار تغییراتی شود و از گیربکس مشترک با سورن توربو برای دنا پلاس توربوچارجر استفاده شود.

قدرت پیشرانه خودروی جدید دنا پلاس به 150 اسب بخار و گشتاور به 217 نیوتون متر می‌رسد. برخی منابع اعلام می‌کنند برای رسیدن سرعت 0 تا 100 کیلومتر نیاز به صرف زمان 10 ثانیه است که در حدود 3 ثانیه بهتر از مدل معمولی EF7 با 110 اسب بخار قدرت است.

اطلاع دقیقی از قیمت دنا پلاس توربوشارژ در دست نیست اما با توجه به اختلاف قیمت 3 میلیون تومانی سورن توربو نسبت به سورن معمولی پیش بینی می‌شود دنا پلاس توربو نیز در حدود 3 تا 5 میلیون گران‌تر از دنا پلاس معمولی باشد؛ پس این خودرو با قیمتی در حدود 48 تا 50 میلیون تومان به دست خریداران می‌رسد.

خیلی از مشتریان ایران خودرو از کیفیت فنی سورن توربو ناراضی هستند، در این راستا شرکت سازنده اصلاحات لازم را برای پیشرانه استفاده شده در دنا پلاس توربو لحاظ می‌کند یا خریداران این خودرو هم مشکلات مشابه را تجربه خواهند کرد.

منبع: دنیای خودرو