دو هفته‌ی قبل وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد تا پایان مهرماه تنها 4 دستگاه پژو 2008 تولید شده، اما اکنون منبعی مطلع ادعا می‌کند تا به امروز حدود 1500 دستگاه از این خودرو در شرکت ایران خودرو تولید شده است. با موتوتل همراه باشید.

بعد از اطلاع وزارت صنعت، این سؤال مطرح شد چند ده دستگاه پژو 2008 که تحویل ثبت نام کنندگان شده، توسط چه منبعی تأمین شده‌اند؟

برخی گمانه زنی‌ها اعلام کرد پژو 2008 که با ارسال دعوت‌نامه به مشتریان به دست آن‌ها رسیده، وارداتی بوده، اما ایکاپ (شرکت مشترک ایران خودرو و پژو) با ارسال نامه‌ای به وزارت صنعت، معدن و تجارت، این خبر را رد کرد و گفت تمام پژو 2008 های تحویل داده شده، تولیدی بوده‌اند، نه وارداتی.

پس چرا آمار تولید پژو 2008 در وزارت صنعت، معدن و تجارت تنها 4 دستگاه است؟ باید منتظر انتشار آمار آبان ماه بمانیم تا شاید رقم دقیق تولید این خودرو ثبت شده باشد.

یک منبع آگاه ادعا می‌کند تا به امروز حدود 1500 دستگاه پژو 2008 در ایران خودرو تولید شده که اکنون در انبارهای این شرکت خودروسازی قرار دارند. گفته می‌شود دو شرکت ایران خودرو و پژو قصد دارند از آذرماه سال جاری اقدام به تولید انبوه این خودرو کنند تا 16 هزار دستگاه 2008 ثبت نامی به دست مشتریان برسد.

ایران خودرو با وعده‌ای که به ثبت نام کنندگان داده، باید تا پایان مردادماه سال آتی، تمام 16 هزار دستگاه ثبت شده را تحویل دهد، پس نیاز به تولید ماهانه 1350 دستگاه از این خودرو دارد.

منبع: دنیای خودرو