اگر به موتورهای وسپا علاقه‌مند باشید، باید منتظر عرضه‌ی موتور جدید این شرکت باشید که قرار است با موتور الکتریکی کار کند. با موتوتل همراه باشید.

کمپانی وسپا اعلام کرده سال آینده با یک موتورسیکلت الکتریکی روانه بازار خواهد شد. تاکنون اطلاعات و طرح‌هایی از موتور الکتریکی وسپا منتشر شده است.

شرکت Piaggio، مالک وسپا، پیرامون این موتورسیکلت الکتریکی گفت: "موتور Vespa Electrica تنها یک موتور الکتریکی نیست، بلکه اثر هنری مدرن با تکیه بر تکنولوژی است."

موتور الکتریکی وسپا

موتور الکتریکی Vespa Electrica قادر است با یک بار شارژ در حدود 62 مایل حرکت کند. البته این موتورسیکلت همانند هر خودروی الکتریکی دیگری، نحوه‌ی استفاده از آن روی فاصله‌ای که حرکت می‌کند، تأثیر دارد.

این موتور الکتریکی می‌تواند قدرت 2 کیلووات را تولید کند و توانایی آن در بیشترین حالت به 4 کیلووات می‌رسد. کمپانی سازنده می‌گوید این موتور برقی شتاب بالایی دارد و عملکرد آن بسیار بهتر از یک موتور معمولی 50 سی سی است.

وسپا در موتور برقی خود یک باتری لیتیوم یونی تعبیه کرده که در طول چهار ساعت به طور کامل پر می‌شود. البته می‌توان برای شارژ موتور آن را به پریز برق معمولی هم وصل کرد.

قطعاً این موتور برقی با استقبال خوبی مواجه خواهد شد، هر چند هنوز قیمت آن نامشخص است.

منبع: ubergizmo