اخیراً اخبار زیادی درباره عرضه خودروهای الکتریکی به بازار شنیده می‌شود. البته علاقه‌مندان به دنیای خودرو تمایل چندانی به شنیدن خبر تولید اتوبوس و کامیون‌های الکتریکی ندارند؛ اما باید بدانید، قرار است از سال 2019 میلادی اتوبوس‌های الکتریکی وارد مدارس آمریکا شوند. با موتوتل همراه باشید.

تولید وسایل نقلیه الکتریکی تنها به ساخت خودروهای سواری محدود نیست. مدتی قبل خبر رکورد یک اتوبوس الکتریکی منتشر شد. این اتوبوس الکتریکی توانست تنها با یک بار شارژ مسافت 1773 کیلومتری را طی کند. این اتوبوس با نام Saf-T-Liner C2 یا نام کوتاه شده‌ی C2 معرفی می‌شود. این اتوبوس در سال 2004 میلادی توسط کمپانی Thomas Built Buses، شرکت زیرمجموعه‌ی کمپانی خودروسازی دایملر، ساخته شد.

اکنون دایملر ادعا کرده تا سال 2019 میلادی اتوبوس‌های الکتریکی را برای استفاده در مدارس آمریکا عرضه می‌کند. پس در آینده نزدیک شاهد عرضه ماشین‌های الکتریکی به بازارهای جهانی خواهیم بود.

اتوبوس الکتریکی دایملر (مالک کمپانی‌های مرسدس بنز و Thomas Built Buses) ظرفیت 81 سرنشین را دارد. قرار است این اتوبوس به باتری 60 کیلووات ساعتی مجهز شود که توسط کمپانی مرسدس بنز تولید خواهد شد، بدین ترتیب اتوبوس الکتریکی دایملر با یک بار شارژ کامل مسافت 1000 مایل (160 کیلومتر) را طی خواهد کرد. این اعداد چندان هم شگفت انگیز نیست. به همین خاطر دایملر اعلام کرده انتخاب‌های بیشتری را در اختیار خریداران قرار می‌دهد تا بتوانند با توجه به مسافت موردنظر، یکی از مدل‌ها را انتخاب کنند.

هم اکنون کمپانی Thomas Built Buses در حدود 39 درصد از سهم بازار اتوبوس‌های آمریکا را در دست دارد. اکنون باید ببینیم تولید اتوبوس‌های الکتریکی تا چه اندازه باعث افزایش موفقیت این سازنده آلمانی خواهد شد؟

منبع: TheVerge