سیستم رانندگی اتوماتیک کمپانی تسلا موفق شده در بازار خودروهای هوشمند و بدون راننده از رقیبان خود جلوتر گام بردارد. اکنون مدیرعامل تسلا ادعا کرده سیستم Autopilot این شرکت می‌تواند همانند یک راننده‌ی واقعی خودرو را تحت کنترل بگیرد. با موتوتل همراه باشید.

سیستم Autopilot شرکت تسلا عملکرد بسیار خوبی دارد، اما هنوز این سیستم کاملاً خودکار در خودروهای این شرکت به کار نرفته است، زیرا هنوز قوانین امکان کنترل کامل یک خودرو توسط هوش مصنوعی را نمی‌دهد.

تسلا مراسمی برای اعلام آمار مالی سه ماهه‌ی سوم مالی برگزار کرد و در این مراسم گفت سیستم خودکار Autopilot به خوبی انسان رانندگی می‌کند. البته ایلان ماسک گفت امکان استفاده از این سیستم به آن‌ها داده نشده است. ایلان ماسک گفت: "قوانین می‌گوید سیستم رانندگی خودکار باید توانایی فراتر از انسان داشته باشد تا اجازه‌ی رانندگی کامل به آن سپرده شود."

ماسک در ادامه گفت: "آن‌ها دقیقا مشخص نکرده‌اند چقدر بیشتر. شاید بگویند 50 درصد امن‌تر، یا 100 درصد، یا 1000 درصد؛ خودشان هم خواسته‌شان را نمی‌دانند. من مطمئن هستم قادریم با تکنولوژی‌های فعلی به دقتی همانند انسان برسیم."

مدیرعامل تسلا اظهار کرد در آینده‌ای نزدیک اخبار بیشتری درباره سیستم Autopilot منتشر خواهد شد.

منبع: Ubergizmo