به تازگی کمپانی رنو از نسل جدید داستر رونمایی کرده است. رنو داستر 2018 شباهت زیادی به همتای داچیای خود دارد که در ماه اوت و قبل از برگزاری نمایشگاه خودروی فرانکفورت 2017، رونمایی شد. با موتوتل همراه باشید.

رنو داستر و داچیا داستر تفاوت‌های ناچیزی هم دارند. برای مثال، جلو پنجره رنو از طراحی Alaskan الهام گرفته شده و با لوگوی شرکت سازنده که روی آن قرار دارد بیشتر به سمت سپر متمایل شده است؛ اما داچیا داستر جلوپنجره‌ای دارد که دقیقا مکمل عرض چراغ‌های جلو است.

رنو داستر 2018 به رینگ‌های آلیاژی 17 اینچی 5 پره مجهز شده است. قسمت پشتی و کناری رنو داستر و داچیا داستر دقیقا مشابه هم هستند و تنها لوگویی متفاوت روی در صندوق عقب آن‌ها قرار گرفته است.

کابین رنو داستر جدید فرمانی سه پره دارد اما داچیا داستر از فرمانی چهار پره بهره می‌برد. اکنون دریچه تهویه هوای این خودرو از گرد به مستطیل تغییر شکل داده است. مابقی بخش‌های داشبورد رنو داستر به داچیا داستر شباهت دارد. کنسول وسط رنو داستر 2018 نیز دارای نمایشگر لمسی MediaNav Evolution بالای کنترل‌های چرخشی برای سیستم تهویه هوا است.

قرار است رنو داستر جدید با موتور بنزینی و دیزلی روانه بازار شود. موتور بنزینی آن شامل SCe 115 متصل به گیربکس دستی یا اتوماتیک CVT یا 2.0 16V 145 با گیربکس اتوماتیک است. موتور دیزلی آن نیز با دو تنظیم dCi 85/90 و dCi 110 عرضه می‌شود. مدل مجهز به موتور dCi 110 رنو داستر جدید می‌تواند به گیربکس دو کلاجه اتوماتیک EDC متصل شوند.

رنو داستر 2018 دارای طول 4.34 متر و عرض 1.80 متری است و ارتفاع آن از زمین نیز به 210 میلی متر می‌رسد.

منبع: خبرخودرو