به تازگی مشخصات مدل 2018 مزدا 6 فاش شده است. سدان مزدا 6 به موتور 2.5 لیتری توربوشارژ جدید، آپشن های تودوزی جدید و تکنولوژی‌های ایمنی بهتر مجهز خواهد شد. با موتوتل همراه باشید.

کمپانی مزدا رسماً اعلام کرد این خودروی سدان مزدا 6 به طور مجزا طراحی و مهندسی شده است. اکنون موتور 2.5 لیتری توربوشارژ چهار سیلندر مزدا به خط تولید موتور این خودرو اضافه شده که اصلی ترین تغییر آن به حساب می‌آید. این موتور که در کراس اوور سه ردیفه CX-9 معرفی شده بود، قدرت 250 اسب بخار و گشتاور 310 فوت پوندی را دارد. موتور دمش طبیعی 2.5 لیتری چهار سیلندر هم برای مدل 2018 مزدا 6 عرضه می‌شود؛ هر چند به دلیل سیستم غیرفعال کننده سیلندر جدید و دیگر بهبودها، بهره وری سوخت بیشتری خواهد داشت.

مدل جدید مزدا 6 به تکنولوژی‌های ایمنی پیشرفته i-ACTIVESENSE مزدا مجهز می‌شود. از جمله این تجهیزات می‌توان به کروز کنترل رادار مزدا و مانیتور دید 360 درجه اشاره کرد. این خودرو به دیگر ویژگی‌های ایمنی چون کمک نور بالای خودکار، هشدار تغییر مسیر، هشدار برخورد از جلو با امکان پیشگیری از تصادف نیز مجهز خواهد شد.

کابین مزدا 6 به برخی تغییرات جزئی چون تریم Sen Wood ژاپنی مجهز می‌شود که معمولاً در وسایل سنتی ژاپنی به کار می‌رود. البته کمپانی مزدا در کابین این خودرو از دیگر ویژگی‌های برتر نیز بهره برده که خبر دقیقی در این باره در دست نیست. باید منتظر بمانیم تا جزئیات بیشتری از این خودرو در زمان رونمایی آن در نمایشگاه خودروی لس آنجلس 2017 منتشر شود.

منبع: خبرخودرو