شرکت خودروسازی پورشه قصد دارد نسخه‌ای برقی از خودروی 911 را تولید کند. البته این خبر خیلی شگفت انگیز نیست، زیرا فولکس واگن هم می‌خواهد تمام مدل‌های این گروه خودروسازی نسخه‌ی برقی داشته باشند. با موتوتل همراه باشید.

بنا بر اخبار منتشر شده، خودروی 911 نسخه‌ی برقی هم خواهد داشت. تغییر 911 باعث تضعیف آن و ایجاد بازخوردهای متفاوت در برخی شرایط می‌شود. البته 911 از سال 1963 تاکنون با تغییر همراه بوده است.

شرکت پورشه در سال‌های اخیر مجموعه‌ای از کمک‌های برقی را برای این خودرو ارائه کرده و یک توربوشارژ هم در آن تعبیه شده است. Ruf اتومبیل در سال 2008 میلادی نسخه‌ی تمام برقی از 911 را با نام eRuf Model A تولید کرده است اما ظاهراً پورشه فکرهای دیگری در سر دارد.

شاید پورشه از موتورهای برقی استفاده کند تا این که یک موتور احتراق داخلی نیمه سنتی را تکمیل کند یا برای آن از یک سیستم هیبریدی 48 ولتی بهره ببرد. البته گزارش‌ها نشان می‌دهد این شرکت خودروسازی قصد دارد از تمام گزینه‌های مربوط به ویژگی‌های موتور استفاده کند. پس ممکن است پورشه مدل 911 را هیبریدی شارژی هم بکند.

برخی منابع داخلی می‌گویند در سال‌های آتی در زمان تولید نسخه برقی 911 یک نسخه هیبریدی عملکرد بالا هم معرفی خواهد شد. البته مهندسان پورشه بیشتر روی چگونگی کاهش وزن باتری به منظور عملکرد 64 کیلومتری کار می‌کنند.

منبع: خبرخودرو