واحد آمریکای شمالی شرکت تویوتا قصد دارد فراخوان بزرگی برای تعداد زیادی از خودروهای C-HR مدل 2018 و پریوس پلاگین هیبریدی مدل 2012 تا 2015 برگزار کند. با موتوتل همراه باشید.

فراخوان اول شامل 28 هزار و 600 دستگاه از این کراس اور تویوتا است. ظاهراً ترمزهای الکترونیکی پارک خودروی تویوتا مشکل دارد و ممکن است وقتی خودرو در حالت پارک قرار دارد غیرفعال شود، این در حالی است که مشکل مذکور با استاندارد ایمنی فدرال آمریکا سازگار نیست.

گفته می‌شود مشکل خودروی تویوتا نرم افزاری است و با یک به‌روز رسانی ECU و به صورت رایگان برطرف خواهد شد. مالکان این کراس اور باید منتظر نامه‌ای باشند که از آن‌ها خواسته می‌شود برای رفع مشکل از ماه آینده به یکی از نمایندگی‌های رسمی تویوتا در حوالی محل سکونت خود مراجعه کنند.

فراخوان دوم تویوتا مربوط به 39 هزار دستگاه پریوس پلاگین هیبریدی است. مالکان این خودرو اعلام کردند رانندگی در حالت الکتریکی در مسیرهای سربالایی ممکن است باعث سوختن فیوز شود. اگر این اتفاق بیفتد، راننده با چراغ‌های هشدار و پیام خطر مواجه می‌شود و حتی ممکن است این مسئله سبب کاهش قدرت موتور هم شود. در برخی شرایط، سیستم هیبریدی به‌طور کامل خاموش می‌شود و تمام قدرت موتور از دست می‌رود. البته این موضوع تأثیر چندانی روی سیستم فرمان برقی خودرو ندارد.

قرار است نمایندگی‌های تویوتا فیوز معیوب پریوس پلاگین هیبریدی را به صورت رایگان تعویض کنند. فراخوان تویوتا از روز 1 ژانویه سال جاری اجرا خواهد شد.

منبع: خبرخودرو