کمپانی اشکودا اعلام کرد فعالیت خود را از سال 2020 میلادی، در حوزه تولید خودروهای الکتریکی آغاز خواهد کرد. براین اساس، احتمال می‌رود شرکت اشکودا تا قبل از سال 2025، به جایگاه 5 خودروساز برتر در حوزه‌ی خودروهای الکتریکی دست یابد. با موتوتل همراه باشید.

بنا بر اطلاعات منتشر شده، اشکودا از سال 2019 میلادی با کمپانی فولکس واگن وارد همکاری می‌شود تا تجهیزات موردنیاز برای تولید خودروهای الکتریکی از این شرکت آلمانی را تأمین کند. البته قبل از این زمان، اشکودا تولید خودروی پاک هیبریدی را از شاسی بلند Kodiaq شروع می‌کند تا در سال‌های آتی بتواند به سمت عرضه خودروی تماماً الکتریکی روی آورد. این شاسی بلند هیبریدی به پیشرانه‌های بنزینی 1.4 لیتری و الکتریکی مجهز می‌شود و می‌تواند حداکثر توان 215 اسب بخار را تولید کند. این مشخصات دقیقا مشابه مدل پاسات GTE فولکس است.

شایعات اعلام می‌کند اولین خودروی تمام الکتریکی اشکودا در سال 2020 با نام Vision E عرضه خواهد شد که قبلاً هم کانسپتی از آن دیده‌ایم. بعد از فولکس و آئودی، این سومین خودروی الکتریکی است که برپایه ی پلتفرم MEB طراحی می‌شود.

قرار است گران‌ترین خودروی الکتریکی اشکودا به موتور 300 اسب بخاری مجهز شود که قدرتمندترین خودروی این شرکت خواهد بود. احتمالاً این خودرو در کلاس جدید Copue-SUV (کوپه شاسی بلند) جای خواهد گرفت.

خودروی الکتریکی اشکودا

خودروی الکتریکی اشکودا

خودروی الکتریکی اشکودا

خودروی الکتریکی اشکودا

خودروی الکتریکی اشکودا

منبع: motor1