شرکت سایپا-سیتروئن قصد دارد هفته‌ی آینده از خودروی ویژه سیتروئن C3 رونمایی کند. این شرکت مشترک در سایت تولیدی کاشان قرار گرفته و سیتروئن C3 اولین خودرویی خواهد بود که قرار است وارد بازار ایران شود. با موتوتل همراه باشید.

خودروی سیتروئن C3 در دو مدل مختلف تولید خواهد شد که یک مدل آن سیتروئن C3 XR است. این کراس اوور که به عنوان پژو 2008 معرفی می‌شود برای اولین بار در سال 2014 در نمایشگاه خودروی پکن رونمایی شد. این خودرو تنها برای بازارهای شرق آسیا از جمله چین تولید شده و با همکاری مشترک سیتروئن و دانگ فنگ عرضه خواهد شد.

مدل دیگری از این خودرو نیز وارد بازار اروپا خواهد شد که طراحی متفاوتی با مدل C3 XR دارد. شرکت سایپا در نمایشگاه‌های برگزار شده در شهرهای مختلف، تنها مدل سیتروئن C3 XR را در معرض نمایش قرار داده است.

خودروی سیتروئن C3 XR دارای طول 4262 میلی متری، ارتفاع 1557 میلی متری و وزن 1270 کیلوگرمی است. این خودرو از موتور توربو شارژ 1600 سی‌سی با توان تولید 165 اسب بخار قدرت می‌گیرد.

مدل اروپایی سیتروئن C3 برای اولین بار در سال 2014 در نمایشگاه خودرویی پاریس رونمایی شد. این خودرو با موتورهای مختلفی چون موتور 3 سیلندر بنزین سوز، موتور دیزلی و موتور 1.2 لیتری توربو شارژ به بازار اروپا وارد شد. اگر شرکت ایران خودرو بخواهد سیتروئن C3 را وارد بازار ایران کند احتمالاً از موتور بنزینی 1.2 توربو استفاده خواهد کرد. در هر حال باید چند روزی منتظر بمانیم و ببینیم سایپا – سیتروئن از کدام مدل از این خودروها رسماً برای بازار ایران رونمایی خواهد کرد.

منبع: عصرایران