اخیراً شرکت خودروسازی تسلا سر و صدای زیادی به پا کرده است. اکنون جدیدترین دستاورد این سازنده‌ی آمریکایی، همان تسلا رودستر بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشته است. به تازگی مدیرعامل تسلا اعلام کرده، این خودرو می‌تواند سریع‌تر هم شود. با موتوتل همراه باشید.

بنا بر اخبار منتشر شده، تسلا رودستر قادر است شتاب صفر تا 60 مایل بر ساعت (97 کیلومتر بر ساعت) را در 1.9 ثانیه طی کند. قطعاً این زمان برای یک خودروی رودستر الکتریکی فوق‌العاده است، پس تصور ضعیف بودن خودروهای الکتریکی نسبت به بنزینی برای همیشه از بین خواهد رفت. در میان خبرهای ضد و نقیض درباره خودروهای تسلا، ایلان ماسک در حساب توییتر خود اعلام کرد این شتاب برای مدل پایه‌ی رودستر الکتریکی بوده و مدل‌های پیشرفته‌تر، از این هم سریع‌تر خواهند بود.

قطعاً این خبر هیجان انگیزی برای علاقه‌مندان صنعت خودرو خواهد بود. تصور کنید در بین افرادی که با خودروهای اسپرت، لوکس و بنزینی خود حاضرند، شما هم با تسلا رودستر الکتریکی فول شارژ بیایید و غوغا به پا کنید. البته باید بدانید برای استفاده از تمام امکانات این خودرو، باید در یک کشور پیشرفته با زیرساخت‌های لازم ماشین‌های الکتریکی باشید. البته برای خرید این خودرو باید پولدار هم باشید، زیرا قیمت پایه‌ی رودستر الکتریکی تسلا 200 هزار دلار اعلام شده که با پرداخت 50 هزار دلار امکان سفارشی سازی آن وجود دارد. اگر هم پول و هم زیرساخت لازم را دارید تا سال 2002 میلادی منتظر رودستر فوق‌العاده تسلا باشید.

چه تصوری درباره خودروهای الکتریکی دارید؟ آیا رودستر تسلا می‌تواند جای خودروهای آلمانی را بگیرد؟

منبع: Ubergizmo