چین بزرگ‌ترین بازار خودروی جهان را در اختیار دارد. اکنون جک J5 با قیمت 45 میلیون تومان وارد بازار چین شده که بهترین گزینه برای بازار ایران خواهد بود. با موتوتل همراه باشید.

در سال گذشته بیش از 28 میلیون خودرو در کشور چین به فروش رسیده که این رقم در مقایسه با بازار ایالات متحده به‌عنوان دومین بازار بزرگ دنیا، حدود 11 میلیون دستگاه بیشتر بوده است.

اکنون با رشد چشمگیر وسایل نقلیه در چین و افزایش آلودگی هوا در شهرهای بزرگ، توسعه خودروهای پاک هدف قرار گرفته و خیلی از خودروسازان چینی به دنبال تولید خودروهای برقی هستند.

شرکت جک (JAC) یکی از این خودروسازان است که قصد دارد مدل برقی 330 را در نیمه اول سال 2018 میلادی روانه بازار کند. این سدان سبز بر پایه‌ی مدل Heyue یا همان J5 شکل گرفته، طراحی بسیار زیبایی دارد و برخلاف دیگر خودروهای چینی از بدنه‌ای متناسب بهره می‌برد.

سپرهای به کار رفته در این خودرو با توجه به الکتریکی بودن آن، چندان جالب نیست، زیرا ورودی‌های هوای بزرگی داشته و کمی حجیم به نظر می‌رسد.

قدرت این خودرو از طریق موتور الکتریکی به قدرت 144 اسب بخار تأمین می‌شود که می‌تواند در نهایت به سرعت 130 کیلومتر در ساعت برسد. خبری از ظرفیت باتری‌های این خودرو در دست نیست، اما احتمالاً با یک بار شارژ انرژی لازم برای طی مسافتی در حدود 330 کیلومتر را تأمین خواهد کرد.

ارقام منتشر شده با استانداردهای جهانی قابل مقایسه نیست، اما برای بازار داخلی چین مناسب بوده و آن را در سطحی بهتر از رقبا قرار می‌دهد. قیمت پایه‌ای این خودرو به 70 هزار یوان می‌رسد که با تبدیل ارز رقمی برابر 45.5 میلیون تومان است.

با توجه به استقبال گسترده از خودروهای جک، احتمال می‌رود نسخه‌ی برقی J5 یا همان 330 به خیابان‌های ایران راه یابد. البته باید شرایط برای ورود وسایل نقلیه پاک برقی فراهم شود.

منبع: carnewschina