شرکت خودروسازی کیا در نمایشگاه خودروی گوانگژو 2017 حاضر شد و از جایگزین اسپرتیج که در کشور چین به فروش می‌رسد پرده برداشت. با موتوتل همراه باشید.

کیا NP مراحل ابتدایی تولید را پشت سر می‌گذارد. قرار است این خودروی جدید از اوایل سال آینده و با نامی متفاوت در بازار چین به فروش برسد.

کیا NP به طور اختصاصی برای بازار چین تولید خواهد شد. این خودرو بر اساس پلتفرم نسل قبلی کیا اسپرتیج وارد مرحله تولید می‌شود. خودروی جدید کیا فاقد جلوپنجره نمادین tiger-nose کیا است. در مقابل، جلوپنجره کرومی بزرگ با منحنی‌ها و قسمت‌های کرومی در این خودرو به کار رفته است. سپرهای آن نیز طراحی دو رنگ و تزئین مشکی و محافظ زیرین نقره‌ای رنگ دارد.

خودروی جدید کیا دارای چراغ‌های مه شکن LED قالب یخی همانند اسپرتیج/سورنتو است. در پنل پشتی این خودرو، درب صندوق عقب ساده‌تر و چراغ‌های عقب با جزئیات LED به چشم می‌خورد. شیشه‌های خودرو مشکی رنگ بوده و کابین آن قابل مشاهده نیست.

احتمالاً خودروی جدید کیا شباهت زیادی به نمونه‌ی اولیه خواهد داشت. کیا NP دارای طول 4.41 متر و فاصله بین دو محور 2.64 متر است. قدرت این خودرو توسط موتور 2.0 لیتری بنزینی با قدرت 160 اسب بخار و گزینه‌های گیربکس دستی و اتوماتیک تأمین می‌شود. یک موتور 1.4 لیتری توربوشارژ بنزینی با گیربکس اتوماتیک دو کلاجه هفت سرعته نیز برای کیا NP ارائه خواهد شد.

منبع: خبرخودرو