دومین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران شروع به کار کرد، اما تعدادی از تولیدکنندگان داخلی و نمایندگان رسمی شرکت‌های خودروسازی در سراسر دنیا در این نمایشگاه حاضر نشدند. با موتوتل همراه باشید.

نمایشگاه خودرو تهران برای دومین سال متوالی، در محل نمایشگاهی شهر آفتاب شروع به کار کرد. این نمایشگاه بعد از 11 سال، امسال برای دومین سال برگزار شد و تا چند روز آینده نیز برپا خواهد بود. سال گذشته برخی تولید کنندگان و وارد کنندگان به دلیل برگزاری نمایشگاه بعد از سالیان طولانی نتوانستند حاضر شوند، اما در سال جاری برخی تولیدکنندگان و نمایندگان رسمی شرکت‌های خودروسازی جهانی فرصت حضور در این نمایشگاه را از دست دادند.

در ادامه شرکت‌هایی که در نمایشگاه حضور ندارند را معرفی می‌کنیم:

کرمان موتور

کرمان موتور یکی از خودروسازان بزرگ داخلی است که در نمایشگاه شهر آفتاب حضور ندارد. این خودروساز کرمانی به تولید و مونتاژ دو برند چینی جک و لیفان می‌پردازد و بعد از اجرای برجام قصد مونتاژ محصولات هیوندای کره جنوبی را هم دارد.

عدم حضور کرمان موتور با توجه به مونتاژ خودروهای هیوندای در نمایشگاه خودرو تهران، عواقب قابل توجهی برای این خودروساز کرمانی در بر خواهد داشت.

خودروسازان بم

این شرکت همانند کرمان موتور زیرمجموعه گروه خودروسازی کرمان است و در حوزه مونتاژ محصولات جیلی چین فعالیت دارد. خودروسازان بم در سال‌های اخیر در بیشتر نمایشگاه‌های خودرو حاضر شده اما هنوز مشخص نیست چرا در نمایشگاه خودروی شهر آفتاب حضور ندارد.

پرشیا خودرو

پرشیا خودرو، نماینده‌ی رسمی بی ام و در بازار ایران است، اما اکنون بزرگ‌ترین نماینده رسمی محصولات بی ام و در این نمایشگاه غایب است. خودروهای این سازنده آلمانی طرفداران زیادی دارد و می‌توانست با حضور در نمایشگاه سال جاری، به جذابیت خود بیفزاید.

آسان موتور

آسان موتور نماینده رسمی هیوندای کره جنوبی است که در نمایشگاه خودرو تهران حضور ندارد. این شرکت مدتی است در نمایشگاه‌های خودرو حاضر نمی‌شود، پس عدم حضورش در نمایشگاه خودرو تهران چندان جای تعجب ندارد.

اطلس خودرو

اطلس خودرو نماینده رسمی محصولات کیای کره جنوبی در ایران است که در نمایشگاه خودرو تهران غایب است. البته این شرکت در سال‌های گذشته حضور پررنگی در نمایشگاه‌های خودرویی برگزار شده در کشور نداشته است.

رامک خودرو

رامک خودرو نماینده رسمی محصولات کره‌ای سانگ یانگ است. این شرکت در سال‌های گذشته در نمایشگاه‌های خودرو حاضر بوده اما عدم حضور در نمایشگاه شهر آفتاب جای تعجب دارد.

جهان نوین آریا

این شرکت نماینده نیسان در ایران است و دو محصول این سازنده ژاپنی، نیسان جوک و ایکس تریل را وارد بازار کرده است. اکنون عدم حضور این واردکننده در نمایشگاه خودروی تهران جای تعجب دارد.

آرین موتور پویا

این شرکت فقط با محصولات DS وارد نمایشگاه خودروی تهران می‌شود و از محصولات میتسوبیشی رونمایی نمی‌کند. با توجه به سابقه طولانی این برند ژاپنی در ایران و شرکت آرین موتور پویا در بیشتر رویدادهای خودرویی برگزار شده در کشور، غیبت این شرکت تعجب برانگیز است.

منبع: دنیای خودرو