سونوتا از جمله محصولات کمپانی هیوندای است که طرفداران زیادی در بازار ایران دارد. اکنون این سوناتای محبوب در نسل هفتم خود به سر می‌برد. شرکت هیوندای به‌منظور مواجهه با رقیبان خود، چند ماه قبل از فیس لیفت این سدان سایز متوسط با تغییرات چشمگیر پرده برداشت. اکنون مدل جدید هیوندای سوناتای هیبریدی وارد نمایشگاه خودرو تهران شده است. با موتوتل همراه باشید.

دومین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران در حال برگزاری است. در این نمایشگاه شاهد رونمایی سوناتای فیس لیفت بوده‌ایم. شرکت پاکرو مدل هیبریدی این خودرو را در نمایشگاه شهر آفتاب رونمایی کرده است.

سوناتای جدید از نظر ظاهری تغییرات چشمگیری دارد اما نیروی خود را از همان پیشرانه دریافت می‌کند. پیشرانه هیوندای سوناتای هیبریدی مدل 2018 شامل یک موتور بنزینی 2 لیتری چهار سیلندر به قدرت 154 اسب بخار و یک موتور برقی به قدرت 51 اسب بخار است. پس این خودرو در مجموع 205 اسب بخار قدرت دارد که چند واحدی از مدل بنزینی مجهز به موتور 2.4 لیتری تنفس طبیعی بیشتر است.

هیوندای سوناتا 2018

مصرف سوخت هیوندای سوناتای جدید در حدود 5.5 لیتر در هر صد کیلومتر است که در صورت اجرا، این خودرو به پاک‌ترین سدان های بازار ایران تبدیل خواهد شد.

هیوندای سوناتا 2018

هنوز مشخص نیست این خودرو با چه قیمتی روانه بازار ایران می شود، اما لازم است بدانید، نسخه بنزینی قبل از فیس لیفت به دلیل نوسانات قیمت ارز و توقف ثبت سفارش قیمتی بیش از 200 میلیون تومان دارد.

هیوندای سوناتا 2018

منبع: دیجیاتو