کمپانی هوندا قصد دارد تا سال 2022 میلادی خودروهای برقی جدیدی روانه بازار کند که قابلیت شارژ سریع در 15 دقیقه را دارند. با موتوتل همراه باشید.

هوندا در پاسخ به یکی از موانع اصلی توسعه خودروهای برقی، از فناوری شارژ سریع باطری‌ها سخن به میان آورده است. این خودروساز قصد دارد مدل‌های تمام برقی را روانه بازار کند که می‌توانند با یک بار شارژ 15 دقیقه‌ای مسافت 240 کیلومتری را طی کنند. در حال حاضر خودروهای برقی با استفاده از شارژ سریع، به بیش از دو برابر زمان مذکور برای رسیدن به شارژ 80 درصدی نیاز دارند.

اکنون هوندا برای دست یابی به این هدف با شرکت ناشناخته‌ای وارد همکاری شده است. براین اساس دو شرکت روی نوع جدیدی از باطری با ظرفیت بالا کار می‌کنند که قابلیت شارژ سریع دارد.

هم اکنون، شرکت هوندا باطری‌های خود را برای خودروهای هیبریدی چون آکورد اسپرت هیبریدی، از شرکت پاناسونیک و دیگر تولیدکنندگان تأمین می‌کند.

هوندا به‌جز باطری جدید و تکنولوژی شارژ روی باطری‌های خودرویی سبک‌تر و سیستم‌های کنترل نیروی بهینه‌تر به منظور افزایش طیف حرکتی در هر بار شارژ نیز کار می‌کند.

احتمالاً این تکنولوژی جدید بعد از عرضه انبوه خودروهای برقی هوندا ارائه خواهد شد که احتمالاً براساس Urban EV کانسپت جدید تولید می‌شوند.

باطری های سریع هوندا

باطری های سریع هوندا

منبع: خبرخودرو