شرکت ماموت خودرو با دو محصول جدید فولکس واگن وارد نمایشگاه خودرو تهران شد. یکی از محصولات فولکس واگن، خودروی پاسات (Passat) است که به‌عنوان یک خودروی سدان خانوادگی معرفی می‌شود. احتمال می‌رود با فراهم شدن امکان ثبت و سفارش این خودرو، فولکس پاسات در آینده‌ای نزدیک به بازار ایران راه یابد. با موتوتل همراه باشید.

پاسات برای نخستین بار در سال 1973 میلادی عرضه شد؛ همان زمانی که نسل اول این خانواده به‌عنوان مدل B1 به بازار راه یافت. اکنون بعد از گذشت 44 سال، 8 نسل جدید از پاسات رونمایی شده و خودرویی که به نمایشگاه خودرو تهران وارد شد، آخرین مدل از سری محصولات پاسات به حساب می‌آید. جدیدترین نسل پاسات با شماره B8 شناخته می‌شود که از سال 2015 میلادی وارد خط تولید فولکس واگن شد.

فولکس پاسات قدیمی

مدل جدید فولکس پاسات به پیشرانه‌ی 4 سیلندر خطی با حجم 1.8 لیتر مجهز شده و از سامانه‌ی پرخوران توربوشارژ بهره می‌برد. این پیشرانه حداکثر توان 180 اسب بخار و گشتاور 250 نیوتون متری را دارد. این سدان بزرگ و زیبا از گیربکس 6 سرعته دو کلاچه نیز بهره می‌برد.

زبان طراحی این خودرو سبب شده جذابیت بیشتری نسبت به دیگر رقبا داشته باشد. رقبای فولکس پاسات شامل مزا 6، هوندا آکورد، رنو تلیزمن، تویوتا کمری و اپتیما GT Line هستند.

قیمت مدل جدید فولکس پاسات در حدود 200 تا 230 میلیون تومان است؛ البته قیمت نهایی به فراهم شدن امکان ثبت و سفارش خودرو و نرخ روز ارز بستگی دارد.

منبع: مجله دیجی کالا