خودروهای زیادی از تولیدکنندگان مختلف وارد نمایشگاه خودرو تهران شدند. فولکس تیگوان (Tiguan) یکی از شاسی بلندهای فوق‌العاده است که شانس حضور در این رویداد بزرگ را دارد. با موتوتل همراه باشید.

شرکت ماموت خودرو بعد از رونمایی از فولکس پاسات، اقدام به معرفی فولکس تیگوان کرد که به عنوان کراس اوور شهری از این سازنده آلمانی به‌حساب می‌آید.

فولکس واگن در سال 2007 از مدل جدیدی با نام تیگوان پرده برداشت. البته شرکت فولکس در سال 2006 در جریان نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس از مدل مفهومی این خودرو رونمایی کرده بود اما نمونه‌ی تکامل یافته‌ی آن، نسل اول تیگوان بود. تیگوان برای اولین بار در سال 2007 وارد خط تولید شد و هنوز هم تولید آن در برخی کشورها ادامه دارد. نسل دوم فولکس واگن تیگوان نیز در سال 2016 معرفی و وارد بازار جهانی شد.

اکنون مدلی که وارد نمایشگاه خودرو تهران شده، نسل دوم تیگوان است که از زبان طراحی مدرن فولکس واگن بهره می‌برد.

نسل دوم فولکس تیگوان به پیشرانه‌ی 2 لیتری مجهز شده و توان 180 اسب بخار و گشتاور 320 نیوتون متر را به ارمغان می‌آورد. این نیرو به تمام چرخ‌ها منتقل می‌شود. برای رسیدن از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت 7.7 ثانیه زمان نیاز است که زمان بسیار ایده آلی برای یک شاسی بلند شهری به‌حساب می‌آید. مصرف سوخت تیگوان نیز 7.4 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر بر ساعت برآورد شده است.

فولکس تیگوان در بازار جهانی رقبایی چون جیپ گرند چروکی، بی ام و X5 و سری CX مزدا دارد. البته به دلیل بسته بودن سایت ثبت و سفارش، قیمت خیلی از خودروها در ابهام است اما گفته شده فولکس تیگوان با قیمتی در حدود 250 تا 270 میلیون تومان روانه بازار خواهد شد.

البته محصول جدید فولکس واگن رقبای قدرتمندتری چون میتسوبیشی اوتلندر، کولئوس و سورنتو را هم دارد که از شاسی بلندهای لوکس بازار ایران محسوب می‌شوند. به نظر شما فولکس تیگوان می‌تواند در میان این رقبا به موفقیت برسد؟

منبع: مجله دیجی کالا