کمپانی خودروسازی رایمک، ابر خودروی الکتریکی رودستر خود را به عنوان رقیب تسلا رودستر، در سال 2018 میلادی رونمایی خواهد کرد. با موتوتل همراه باشید.

نسل جدید خودروی تسلا رودستر با قابلیت‌های فنی فوق‌العاده رونمایی شد. بنا بر اعلام مدیرعامل تسلا، رودستر جدید با بیشینه سرعت بیش از 400 کیلومتر بر ساعت، در زمان 1.9 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و با یک بار شارژ مسافت 997 کیلومتری را طی می‌کند. البته باید برای اثبات درستی ادعاهای تسلا چند سالی منتظر بمانیم. اکنون شرکت دیگری ادعا کرده یک خودروی برقی کروک با عملکردی بهتر از تسلا رودستر عرضه می‌کند.

رایمک شرکت خودروسازی جدیدی در کشور کرواسی است که ابر خودروی قدرتمند کانسپت وان (Concept One) را روانه بازار کرده است. اکنون به دنبال تولید خودروی رودستر برقی است. ژانس شردوپ، مدیر بخش توزیع محصولات رایمک در آمریکا در مصاحبه‌ای اعلام کرد رایمک چندین سال است مشغول تولید یک رودستر الکتریکی است که احتمالاً در سال 2018 عرضه خواهد شد.

خودروی رودستر همانند مدل کوپه بسیار پرقدرت خواهد بود. کانسپت وان با قدرت 1224 اسب بخار و گشتاور 2548 نیوتن متر، با حداکثر سرعت 354 کیلومتر بر ساعت، در زمان 2.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد.

این ابر خودرو بلای جان ریچارد هموند، مجری برنامه‌های تاپ گیر و گرند تور شد و با یک بار شارژ مسافت 325 کیلومتری را طی می‌کند.

علاوه بر خودروی رودستر برقی، مدیران شرکت رایمک وعده دادند در سال 2018، پنج نمایندگی مجاز عرضه محصولات این شرکت را در آمریکا افتتاح خواهند کرد؛ در حال حاضر یک نمایندگی در منهتن نیویورک در زمینه‌ی فروش خودروی کانسپت وان فعال است.

رایمک برای افزایش نمایندگی‌های خود و ساخت مدل جدید، به سرمایه گذاری 36 میلیون دلاری کمل (Camel)، بزرگ‌ترین کمپانی باتری سازی آسیا نیاز دارد. این همکاری به سرمایه‌ی 36 میلیون دلاری شرکت رایمک و شرکت دوچرخه سازی گریپ (Greyp) منجر شده که از این مبلغ، سه میلیون و 600 هزار دلار به شرکت گریپ اختصاص دارد.

اخیراً شرکت‌های خودروسازی برای تولید خودروهای الکتریکی با هم رقابت می‌کنند. اکنون باید ببینیم رقابت رایمک و تسلا به کجا می‌رسد.

خودروی برقی رایمک

خودروی برقی رایمک

منبع: motor1