کمپانی تویوتا یک کراس اوور جدید وارد نمایشگاه خودروی تهران می‌کند. اکنون ایرتویا، نمایندگی فروش محصولات تویوتا در ایران، با نسخه هیبریدی راو 4 وارد این نمایشگاه شد و بازدیدکنندگان را به غرفه خود جلب کرد. با موتوتل همراه باشید.

تفاوت زیادی میان تویوتا راو 4 هیبریدی با نسخه بنزینی وجود ندارد، تنها کلمه هیبرید در عقب و کلمه تویوتا با هایلایت های آبی دیده می‌شود. تفاوت دیگر دو مدل تویوتا راو 4 به دکمه استارت/استاپ آبی و پشت آمپر فاقد دور موتور سنج برمی گردد.

پیشرانه‌ی راو 4 هیبریدی شامل یک موتور بنزینی و دو موتور الکتریکی است که در مجموع توان تولید 197 اسب بخار را دارد. بدین ترتیب این کراس اوور هیبریدی می‌تواند در طول 8.3 ثانیه به سرعت 100 و در نهایت به حداکثر سرعت 180 کیلومتر در ساعت دست یابد.

راو 4 هیبریدی به گیربس ECVT مجهز می‌شود و نیروی پیشرانه را به هر دو محور جلو و عقب منتقل می‌کند. مصرف این خودرو به 5 لیتر در هر صد کیلومتر می‌رسد که شامل مصرف شهری 5.1 لیتری و مصرف جاده‌ای 4.9 لیتری در هر صد کیلومتر است.

از دیگر قابلیت‌های تویوتا راو 4 هیبریدی می‌توان به ظرفیت صندوق بار 501 لیتری با قابلیت افزایش به 1633 لیتر و توان یدک کشی 750 کیلوگرم بار اشاره کرد.

منبع: دیجیاتو