به تازگی بیشتر خودروسازان به دنبال تولید محصولاتی خودران هستند، اما کمپانی مزدا اعلام کرده خودروهایش برای همیشه مجهز به فرمان خواهند بود. با موتوتل همراه باشید.
Masahiro Moro، مدیرعامل مزدا در آمریکای شمالی، در جریان نمایشگاه خودروی لس‌آنجلس 2017 اعلام کرد مزدا به خاطر تکنولوژی خودران سطح 5، قصد ندارد فرمان را از خودروهای خود حذف کند.
او در ادامه گفت: "حذف فرمان به انتخاب ما نیست. من باور دارم انسان بهترین کامپیوتر برای هدایت یک خودرو است. تکنولوژی خودران تنها به راننده کمک می‌کند از رانندگی لذت ببرد. اگر به طور ناگهانی اتفاقی رخ دهد، این تکنولوژی قادر است کنترل ایمنی را به دست گرفته و راننده را به جاده برگرداند."
Moro اظهار کرد: "هدف ما ایجاد دینامیک رانندگی میان خودرو و راننده است. مزدا تنها تولیدکننده محصولات مصرفی نیست بلکه قصد تولید محصولی مفهوم دار را دارد تا برای رانندگی در هر روز مؤثر باشد."
مزدا از خودروسازان پیشگام تغییرات در استرالیا است و توانسته با ارائه آپشن های امنیتی چون ترمز اضطراری خودکار در بازار خودروهای سواری به رده بالایی برسد.
مزدا هنوز هم می‌تواند تکنولوژی خودران سطح 4 را به کار ببندد که به خودرو امکان می‌دهد در تمام طول سفر کنترل رانندگی را به دست بگیرد اما به راننده اجازه می‌دهد فرمان را نگه داشته و هر زمانی که می‌خواهد خود رانندگی کند.

منبع: خبرخودرو