آستون مارتین در نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس حاضر شد و از جدیدترین محصول خود، همان Vantage 2019 رونمایی کرد. البته مدتی قبل تصاویری از این خودرو منتشر شد اما اکنون آستون مارتین محصول جدید خود را رسماً در معرض نمایش قرار داده است. با موتوتل همراه باشید.
خودروی ونتیج آستون مارتین دو ویژگی مهم دارد؛ طراحی جدید و قدرت بسیار بالا. این خودروساز انگلیسی ونتیج را با تغییرات رادیکالی همراه و شبیه به خودروهای تسلا کرده است. البته این کار با انتقاداتی مواجه شده؛ زیرا خودروی جدید شباهت زیادی به خودروهای الکتریکی دارد.
آستون مارتین، خودروی جدید ونتیج را به یک پیشرانه‌ی 8 سیلندر خورجینی با حجم 4 لیتر مجهز کرده است. این موتور توسط Mercedes-AMG توسعه یافته و آستون مارتین روی آن تیونینگ های خود را به کار برده است. بدین ترتیب حداکثر توان 503 اسب بخاری و گشتاور 685 نیوتون متری به ارمغان آمده است. با استفاده از این قلب تپنده خودروی آستون مارتین در 3.6 ثانیه از حالت سکون به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت می رسد. بیشینه سرعت این خودرو نیز به 314 کیلومتر بر ساعت رسیده است.
آستون مارتین در این خودرو از جعبه دنده‌ی 8 سرعته خودکار استفاده کرده و نسبت تقسیم وزن را به 50:50 رسانده است.
قرار است ونتیج 2018 از سه ماهه دوم سال آینده میلادی روانه بازار شود و احتمالاً قیمت پایه‌ی آن به 149.995 دلار خواهد رسید.
منبع: motorauthority