شرکت BMW در نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس 2017 حاضر شد تا خودروی برقی i را در معرض نمایش قرار دهد. اکنون شاهد رونمایی بی ام و i8 رودستر 2018 در این نمایشگاه بودیم. با موتوتل همراه باشید.
خودروی رودستر بی ام و نسخه‌ای بدون سقف از i8 کوپه است که برای اولین بار در سال 2014 معرفی شد و به علاقه‌مندان خودروی هیبریدی شارژی امکان می‌دهد در عین لذت بردن از رانندگی بدون آلایندگی از نور خورشید هم لذت ببرند.
ویژگی فوق‌العاده i8 رودستر، طراحی بدون سقف آن است که علی رغم حفظ درهای خودکشی مدل دارای سقف آن، 60 کیلوگرم به وزن خودرو اضافه کرده است.

bmw i8 رودستر
هر دو نسخه‌ی این خودرو دارای سیستم جدید eDrive هستند که دارای باطری 11.6 کیلووات ساعتی به جای نسخه 7.1 کیلووات ساعت قبلی است که به افزایش قدرت موتور به 143 اسب بخار و بیشینه سرعت تمام برقی 105 کیلومتر بر ساعت می‌انجامد. توان نهایی این سیستم 374 اسب بخار است و مدل کوپه آن دارای شتاب صفر تا صد در 4.4 ثانیه است.
این خودرو همانند مدل قبلی دارای چراغ‌های جلوی Laserlight بی ام و، هشدار صوتی برای عابران و قابلیت شارژ کامل باتری در سه ساعت با استفاده از سیستم i Wallbox است.
احتمالاً بی ام و i Wallbox رودستر و کوپه جدید در اواخر سال جاری میلادی وارد بازار فروش می‌شوند و در همان زمان شاهد اعلام قیمت این دو خودرو خواهیم بود.

منبع: خبرخودرو