لوتوس، تیم مسابقه و خودروساز انگلیسی توسط جیلی خریداری شد. اکنون جیلی با تکیه بر توانایی‌های لوتوس قصد دارد در بازار خودروهای اسپرت به رقابت بپردازد و در مقابل فراری و پورشه ظاهر شود. با موتوتل همراه باشید.
لوتوس پیش از این که در اوایل سال جاری توسط جیلی خریداری شود، با مشکلاتی رو به رو بود؛ اما جیلی با توجه به قابلیت‌های لوتوس می‌خواهد با فراری و پورشه رقابت کند.
لوتوس توانایی بالایی در تولید خودروهای سریع و سبک دارد و هنوز هم این قابلیت را در خود حفظ کرده است؛ اما اگر بخواهد در بازار خودروهای اسپرت لوکس به رقابت بپردازد، نیازمند یک شاسی بلند قدرتمند است. لوتوس در سال 2006 میلادی کراس اوور APX کانسپت را رونمایی کرد و در سال 2015 نیز تلاش کرد تا خودروی جدیدی برای رقابت با پورشه کاین وارد بازار خودروی چین کند.
اکنون با توجه به سرمایه گذاری جدید، ساخت رقیب پورشه کاین در دستور کار قرار گرفته است. شاید جیلی تجربه شاسی بلند برند دیگر خود، ولوو را برای این منظور استفاده کند. پلتفرم جدید CMA که در ولوو XC40 جدید به کار می‌رود با توجه به سایز و وزن آن می‌تواند برای شاسی بلند جدید لوتوس نیز مناسب باشد.
در حال حاضر مازراتی، آلفا رومئو و لامبورگینی در بازار شاسی بلندها یکه تازی می‌کنند و بدون شک شاسی بلند لوتوس می‌تواند برای رقابت با آن‌ها ظاهر شود.

شاسی بلند لوتوس

منبع: خبرخودرو