به تازگی فیات کرایسلر اعلام کرده شاسی بلند کامپکت کمتر از 4 متر جیپ برای ورود به بازار هند در دست ساخت است. با موتوتل همراه باشید.
شاسی بلند کامپکت جدید جیپ رقیبی برای سوزوکی ویتارا Brezza، فورد اکواسپرت و تاتا نکسون خواهد بود.
Mike Manley، مدیر برندهای جیپ و رم اعلام کرد جیپ به دنبال تولید شاسی بلند کامپکت برای بازار هند است که طولی کمتر از 4 متر خواهد داشت.
جیپ از نوامبر سال گذشته به فکر تولید و عرضه یک شاسی بلند کامپکت است. اکنون مدیرعامل کمپانی جیپ تائید کرده جیپ B-SUV در رده‌ای بالاتر از اکواسپرت قرار داشته و قابلیت‌های آن بسیار شبیه به این خودروی فورد خواهد بود.
هم اکنون کوچک‌ترین شاسی بلند جیپ، رنگاده است. این خودرو طول 4.32 متری داشته و از مزایای خودروهای کوچک بی‌بهره است. احتمالاً جیپ شاسی بلند کامپکت جدید را با تکیه بر پلتفرم رنگاده یا نسخه‌ی بهبود یافته آن تولید می کند.
در مارس 2016 اعلام شد شاسی بلند کلاس A جدید جیپ بنا بر پلتفرم نسل بعدی پونتو در دست تولید است؛ اکنون گفته می‌شود این دستگاه از پلتفرم MP1 فیات آرگو بهره می‌برد.
فیات کرایسلر برای دریافت تخفیف مالیاتی برای شاسی بلند کامپکت جیپ به موتور دیزلی با ظرفیت کمتر از 1500 سی‌سی نیاز دارد. موتور 1.3 لیتری مولتی جت این سازنده گزینه‌ی مناسبی برای این خودرو خواهد بود.
منبع: خبرخودرو