هم اکنون افراد کمی به حذف خودروهای احتراق داخلی رضایت دارند؛ اما پورشه به عرضه بالای خودروهای هیبریدی شارژی فکر می‌کند. اگر هدف پورشه به تحقق بپیوندد، در آینده هیچ صدای خودرویی نخواهیم شنید. با موتوتل همراه باشید.
Klaus Zellner، مدیرعامل پورشه در آمریکای شمالی در مصاحبه‌ای اعلام کرد فناوری هیبردی بیش از هر مدل دیگری از این خودروساز، مشتریان را به پورشه جذب کرده است. او اعلام کرد پورشه قصد دارد نیمی از فروش جهانی خود را تا سال 2025 میلادی به خودروهای هیبریدی شارژی اختصاص دهد، البته زمان در نظر گرفته شده کمی دور از ذهن است. آئودی نیز از فروش 25 درصدی خودروهای هیبریدی در همین بازه‌ی زمانی خبر داده که تفاوت زیادی با پیش بینی پورشه دارد.

رونق خودروهای هیبریدی شارژی پورشه

پورشه برای دست یابی به هدف خود باید مدل‌های هیبریدی شارژی بیشتری روانه بازار کند. هم اکنون، پانامرا و کاین از جمله این مدل‌ها هستند که با تکنولوژی مذکور عرضه می‌شوند. Mission E نیز گامی در این بازار برمی دارد اما تنها روی نیروی برقی متمرکز است.
مدیرعامل پورشه درباره دیگر محصولات هیبریدی حرفی نزده اما در مورد ضرورت برای فروش بالای خودروهای برقی و هیبریدی شارژی یعنی قابلیت شارژ صحبت کرده است.

منبع: خبرخودرو