شرکت لند روور در سال آینده میلادی از نسل دوم اووک رونمایی خواهد کرد. قرار است رنج روور اووک 2019 در نمایشگاه خودروی پاریس 2018 که از 4 تا 14 اکتبر برپا می‌شود برای بازار جهانی رونمایی شود. با موتوتل همراه باشید.
بنا بر گزارش‌های منتشر شده، تغییرات چشمگیری در طراحی بدنه‌ی خودرو اعمال نخواهد شد. Gerry McGovern، مدیر بخش طراحی لند روور در مصاحبه‌ای اعلام کرد نیازی به ساخت دوباره کانسپت برای این خودرو نیست. او تائید کرد اوورک جدید قابلیت‌های اساسی خود را از دست نمی‌دهد و به منظور تلاش برای حفظ ارتباطش با مدل قبلی ساخته خواهد شد. لند روور تلاش می‌کند خودروی جدید خود را مدرن‌تر، راحت‌تر و لوکس‌تر از قبل کند.
در ساخت نسل دوم اوورک از رنج روور ولار الهام گرفته شده که نشانه‌هایی از آن در جدیدترین مدل‌های رنج روور و رنج روور اسپرت نیز دیده می‌شود. کابین این خودرو دارای نمایشگر دوگانه روی کنسول وسط است که در ولار هم به کار رفته است.
ساختار D8 مدل فعلی این خودرو، اساس اووک جدید خواهد بود و با کمی اصلاحات هم همراه است. رنج روور اووک 2019 از نظر ابعاد، افزایش چندانی نخواهد داشت. این خودرو دارای عرض و فاصله بین دو محور کمی بیشتر است.
در این خودرو از موتورهای 2.0 لیتری Ingenium بنزینی و 2.0 لیتری Ingenium دیزلی با گیربکس اتوماتیک 9 سرعته استفاده خواهد شد. شاید مدل برقی یا هیبریدی شارژی نیز برای اووک عرضه شود اما احتمالاً عرضه‌ی این خودرو تا سال 2020 میلادی طول خواهد کشید.
منبع: خبرخودرو