وقتی صحبت از لامبورگینی می شود، به یاد مدل های شگفت انگیزی چون اونتادور، دیابلو، میورا، گالاردو و مورسیولگو می افتیم. اکنون لامبورگینی اوروس (Urus) شاسی بلند جدید این شرکت است که به تازگی مدل 2019 آن رسما رونمایی شده است. با موتوتل همراه باشید.
اوروس از ترکیب خودرویی اسپرت با بدنه ی بزرگ شاسی بلند حاصل شده است. این شاسی بلند قدرت 650 اسب بخار دارد.
کانسپت اولیه لامبورگینی اوروس در سال 2012 منتشر شد و حالا با مدل جدیدی از آن رو به رو شده ایم. نیروی این خودرو از طریق موتور 8 سیلندر خورجینی با حداکثر قدرت 650 اسب بخار و گشتاور 850 نیوتون متر تامین می شود. این شاسی بلند قدرتمند از گیربکس 8 سرعته ی خودکار ZF بهره می برد. بدین ترتیب خودرو برای رسیدن از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت به زمان 3.59 ثانیه نیاز دارد. این زمان برای یک شاسی بلند 2154 کیلوگرمی، بسیار عجیب و فوق العاده است. اگر سوار بر شاسی بلند لامبورگینی شوید، می توانید به بیشینه سرعت 300 کیلومتر بر ساعت (186 مایل بر ساعت) دست یابید.
کمپانی لامبورگینی در اوروس از پلتفرم مشابه بنتلی بنتایگا، آئودی Q7 و پورشه کاین استفاده کرده است. این خودرو دارای 6 حالت رانندگی (Driving Mode) است.
لامبورگینی اوروس در سال 2018 میلادی با قیمت پایه ی 200 هزار دلار عرضه خواهد شد. شرکت سازنده انتظار دارد سالانه 3500 دستگاه از این خودرو به فروش برساند. البته مدل پلاگین هیبریدی آن در سال 2019 روانه بازار خواهد شد.

لامبورگینی اوروس

لامبورگینی اوروس

لامبورگینی اوروس

لامبورگینی اوروس

لامبورگینی اوروس

نظرتان درباره شاسی بلند قدرتمند لامبورگینی چیست؟

منبع: motor1