به تازگی خودروی جگوار XE SV Project 8 موفق شده در پیست نوربورگ رینگ با زمان 7 دقیقه و 21.23 ثانیه در بخش خودروهای سدان، رکوردی برای خود ثبت کند. این خودرو توانست از آلفارومئو جیولیا کوادریفولیو جلو بزند، اما این بدین معنا نیست که توان رقابت با دیگر خودروها را هم داشته باشد. با موتوتل همراه باشید.
هنوز کمپانی جگوار برنامه‌ای برای ارائه یک موتور هشت سیلندر خورجینی روی دو مدل XE و XF ندارد؛ اما خودروی XE SV Project 8 از موتور 5 لیتری 8 سیلندر خورجینی سوپر شارژر با 595 اسب بخار نیرو و یک سیستم دو دیفرانسیل بهره می‌برد و می‌تواند در 3.3 ثانیه از سرعت صفر به صد برسد. بیشینه سرعت این خودرو نیز 321 کیلومتر بر ساعت اعلام شده است.
آیان کالوم، مدیر بخش طراحی جگوار درباره احتمال عرضه مدل‌های پرفورمنس گفت: "در حال حاضر برنامه‌ای برای این کار ندارم. اگر بخواهیم یک مدل XE برای رقابت با M3 تولید کنیم، ابتدا نسخه‌ای در ابعاد و مشخصات فنی بی ام و سری 3 طراحی می‌کنیم." او در ادامه صحبت‌های خود گفت: "من در جایگاهی نیستم که چنین تصمیماتی بگیرم و مدیران ارشد باید در این باره اظهار نظر کنند."
با این حساب، جگوار برنامه‌ای برای عرضه‌ی رقیبی برای دو مدل بی ام و M3 و M5 ندارد. جگوار لندروور هر ساله یک مدل قدرتمند روانه بازار می‌کند و باید در آینده‌ای نزدیک منتظر چند مدل پرفورمنس از این سازنده انگلیسی باشیم.

منبع: خبرخودرو