کمپانی فولکس واگن رسماً اعلام کرد قصد رونمایی از شاسی بلند تمام الکتریکی دیگری را دارد که همراه با مدل I.D. Crozz در معرض نمایش قرار می‌گیرد. با موتوتل همراه باشید.
اتو اکسپرس در مصاحبه با کلاوس بیشهوف، رئیس بخش طراحی شرکت متوجه شد شاسی بلند دیگر فولکس واگن طراحی معمولی‌تری نسبت به I.D. Crozz خواهد داشت و احتمالاً در سال 2020 رونمایی می‌شود.
در حالی که نسخه تولیدی I.D. Crozz شباهت زیادی به کانسپت خود دارد، شاسی بلند دوم از طراحی تی راک و تیگوان الهام گرفته و احتمالاً سقف بلندتری خواهد داشت. به همین خاطر دیگر شاسی بلند تمام الکتریکی فولکس واگن فضای کابین بیشتری در مقایسه با I.D. Crozz خواهد داشت.
نیروی موردنیاز این خودرو از ترکیب دو موتوره تأمین می‌شود؛ موتور بزرگ‌تر روی اکسل عقب و موتور کوچک‌تر روی بخش جلویی آن نصب خواهد شد. این خودرو توان تولید نیروی 300 اسب بخاری را دارد و با یک بار شارژ مسافت 480 کیلومتری را طی می‌کند.
فولکس واگن قصد دارد پیش از عرضه دو شاسی بلند تمام الکتریکی به بازار، هاچ بک .I.D را وارد بازار کند. این خودرو هم‌زمان با رونمایی از نسل هشتم گلف معرفی می‌شود و احتمالاً همان موتور 168 اسب بخاری کانسپت را حفظ خواهد کرد. مسافت قابل طی توسط این مدل بسته به مشخصات فنی آن بین 400 تا 600 کیلومتر است.

منبع: خبرخودرو