به تازگی شرکت رنو از پیشرانه‌ی جدیدی پرده برداشته که قدرتمندتر از قبل شده است. رنو برای طراحی و ساخت این موتور با دایملر (مالک مرسدس بنز) و نیسان-میتسوبیشتی وارد همکاری شده است. با موتوتل همراه باشید.
جدیدترین اخبار اعلام می‌کند، رنو از موتور بنزینی 4 سیلندر 1.3 لیتری جدیدی رونمایی کرده است. این موتور به سیستم پرخوران از نوع توربوشارژ مجهز شده که با تزریق مستقیم سوخت، عملکرد، کارایی و قدرت بیشتری را برای این خودرو به ارمغان می‌آورد. قرار است این موتور در ژانویه 2018 در بازار اروپا به کار گرفته شود.
پیشرانه جدید رنو از نوع بنزینی 4 سیلندر 1.3 لیتری مجهز به توربوشارژ است. بیشینه توان این پیشرانه در محصولات مختلف رنو به 113، 138 و 158 اسب بخار می‌رسد. حداکثر گشتاور حاصل از خروجی موتور نیز 220 و 270 نیوتون متر است که در دورهای 1500 و 3500 نیوتون متر به دست می‌آید.
قرار است خودروهای سری scenic و grand-scenic به این پیشرانه مجهز شوند. خودروهایی که در کلاس MPV قرار دارند و به عنوان مینی ون معرفی می‌شوند.
کمپانی رنو قصد داشت با رونمایی از موتور جدید، محصولات خود را در معرض تبلیغ قرار دهد، چرا که مزایایی چون توان بیشتر و تولید آلایندگی کمتر را به همراه دارند.

منبع: AutoExpress