آلفارومئو در اوایل سال 2011 میلادی با کانسپتی جدید با نام 4C وارد نمایشگاه خودرو ژنو شد. این کانسپت توسط مجله آلمانی Auto Bild به عنوان بهترین کانسپت سال انتخاب شد. مدتی بعد در سال 2013، آلفارومئو از مدل 4C پرده برداشت. اکنون ویژگی‌های آلفارومئو 4C مدل 2019 فاش شده است. با موتوتل همراه باشید.

جدیدترین تصاویر، طراحی آلفارومئو 4C مدل 2019 را نشان می‌دهد که یک تفاوت اساسی با مدل‌های فعلی دارد؛ این مدل احتمالاً فاقد نسخه‌ی دنده دستی خواهد بود. تمام اطلاعات فاش شده توسط مدیر بخش مهندسی آلفارومئو و مازراتی تائید شده است.

به نظر می‌رسد تولید خودروی مجهز به دنده دستی هزینه‌ی بالایی دارد و طرفداران زیادی را به خود جلب نمی کند. جدیدترین اخبار اعلام می‌کند، کمپانی فراری برای مدل کالیفرنیا بیش از 10 میلیون دلار هزینه کرده تا مدل گیربکس دستی این خودرو را به تولید برساند؛ اما پس از تولید تنها 2 دستگاه از این مدل به فروش رسید.

آلفارومئو 4C از نظر ظاهری به‌روزتر شده و با چهره‌ای اسپرت، خشن و مقاوم‌تر رو به رو هستیم. از نظر مشخصات فنی، این خودرو از پیشرانه‌ی 1.75 لیتری توربو شارژ بهره می‌برد و حداکثر توان 237 اسب بخار و گشتاور 350 نیوتون متر را تولید می‌کند. با این موتور کوچک و قدرتمند، خودروی جدید در 4.1 ثانیه از وضعیت سکون به سرعت 96 کیلومتر بر ساعت می‌رسد. بیشینه سرعت این خودروی ایتالیایی نیز 257 کیلومتر بر ساعت برآورد شده است.

منبع: Motor1