جدیدترین اخبار از افزایش قیمت بنزین به 1500 تومان خبر می‌دهد. روزنامه حامی دولت اعلام کرد بنزین از اول دی ماه سال جاری گران خواهد شد. با موتوتل همراه باشید.

بنا بر اطلاعات منتشر شده توسط خبرنگار روزنامه حامی دولت اعتماد از مدیران سازمان برنامه و بودجه کشور، از ابتدای دی ماه قیمت بنزین به 1500 تومان و قیمت نفت گاز به 4000 تومان افزایش خواهد یافت. ظاهراً این تصمیم بر اساس قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده یک قانون هدفمندی اتخاذ شده است.

در این روزنامه آمد: "ظاهراً دولت قصد دارد با توجه به بالا نرفتن قیمت‌ها در سال 96، خلاف مجوز قبلی عمل کرده و به جای افزایش 20 درصدی که هر ساله اعمال می‌شود، قیمت حامل‌های انرژی را به بیش از 40 درصد افزایش دهد. بر اساس طرحی که در سازمان برنامه و بودجه به تائید رسیده و مدیران قصد دارند بعد از بررسی لایحه به مجلس بدهند قیمت بنزین به 1500 تومان و قیمت نفت گاز به 4000 تومان خواهد رسید. این تصمیم به تائید یکی از مدیران سازمان برنامه و بودجه رسیده است."

مدیر سازمان برنامه و بودجه گفت: "افزایش قیمت بنزین و گازوئیل در دولت نهایی شده و تصمیم بر آن است از ابتدای دی ماه سال جاری به اجرا برسد."

او در ادامه گفت: "این روال با مجوزی که پیش از این دولت از مجلس به دست آورده است انجام خواهد شد."

روزنامه اعتماد نوشت: "اشاره‌ای به جزئیات افزایش قیمت بنزین برای بنزین معمولی و سوپر نشده است؛ اما با توجه به قیمت هزینه‌های دولت که باید از محل هدفمندی یارانه‌ها تأمین شود قیمت بنزین معمولی به 1200 تومان و بنزین سوپر به 1500 تومان می رسد و قیمت گازوییل نیز 400 تومان خواهد شد؛ پس افزایش 25 درصدی برای این حامل‌های انرژی در نظر گرفته شده است."

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت درباره شایعات گرانی سوخت گفت: "اخباری که در روزهای اخیر درباره افزایش قیمت حامل‌های انرژی مطرح شده شایعه بوده است."

منبع: دنیای خودرو