شرکت خودروسازی پژو سیتروئن قصد دارد در سال 2020 میلادی وارد بازار هند شود. ظاهراً اولین محصولی که این خودروساز وارد بازار هند می‌کند یک خودروی کوچک از پژو است که رقیبی برای سوزوکی سویفت به حساب می‌آید. با موتوتل همراه باشید.

کمپانی پژو سیتروئن در سال جاری میلادی از امضای قرارداد همکاری جوینت ونچر با CK Birla Groups و Avtec Ltd خبر داد و دستاورد این قرارداد تولید و فروش خودروها در بازار هند از سال 2020 میلادی است.

بنا بر گزارشات منتشر شده، خودروی جدید پژو در داخل شرکت با کد SC21 شناخته می‌شود که در مرتبه‌ای بین هیوندای گرند i10 و سوزوکی بالینو قرار دارد. احتمالاً این خودرو در کارخانه‌ای واقع در چنای تولید می‌شود که پیش از این متعلق به هندوستان موتور بود.

گزارشات حاکی از آن است پژو سیتروئن به دنبال تأمین قطعات موردنیاز برای تولید 400 هزار دستگاه از این خودرو است. البته فقط 100 هزار دستگاه وارد بازار هند می‌شود و مابقی قطعات به بازارهایی چون برزیل و آفریقای جنوبی ارسال خواهد شد تا در این مناطق به مرحله‌ی تولید برسند.

خودروی کوچک پژو نسل بعدی 208 است که احتمالاً در سال 2018 رونمایی خواهد شد. از دیگر خودروهایی که وارد بازار هند می‌شوند، می توان به سدان پژو 308، 3008 و 2008 اشاره کرد.

منبع: خبرخودرو