بازار خودروهای وارداتی در شرایط بدی به سر می‌برد، در این میان دلالان خودرو هر روز به قیمت‌های خود می‌افزایند تا سود بیشتری از این بازار به دست آورند. اکنون تویوتا راو4 به مرز 300 میلیون تومان رسیده و سود خوبی نصیب دلالان خودرویی کرده است. با موتوتل همراه باشید.

قیمت خودروهای وارداتی بی‌ثبات بوده و هیچ نظارتی هم روی گرانی بازار وارداتی‌ها نیست. البته کاملاً منطقی است هیچ نظارتی نباشد زیرا چند ماهی است امکان ثبت سفارش توسط دولت لغو شده و این گرانی‌های غیرمنطقی به دلیل بسته بودن چندماهه و بدون اطلاع ثبت سفارش نشاءت گرفته است.

اکنون کیا سورنتو مدل 2017 قیمتی بیش از 320 میلیون تومان دارد. حالا نوبت به تویوتا راو4 رسیده که با در نظر گرفتن فروش نقدی 280 میلیون تومانی ایرتویا و تحویل فوری آن، در بازار آزاد قیمتی در حدود 300 میلیون تومان پیدا کرده است. این قیمت هیچ پایه و اساسی ندارد و فقط سودی را به جیب دلالان می‌رساند.

تویوتا راو4 یکی از بهترین خودروها در این بازه قیمتی و میان شاسی بلندهای کره‌ای و ژاپنی سگمنت خود است اما افزایش قیمت آن تا 300 میلیون تومان در بازار آزاد می‌تواند بازار را تحت تأثیر قرار دهد. اگر شایعات منتشر شده درباره تعرفه جدید واردات خودرو به تحقق بپیوندد، شاهد افزایش قیمت بیشتری در این بازار خواهیم بود.

منبع: خودروبانک