خودروی فورد فوکوس RS در سال 2015، به عنوان خودروی جاده‌ای آماده رالی وارد بازار شد و تا حد زیادی توانست به هدف خود برسد؛ اما اکنون این خودرو دچار مشکل شده و عده‌ای از مالکان ادعا می‌کنند موتور 2.3 لیتری اکوبوست آن دارای مشکل است. با موتوتل همراه باشید.

فورد در بیانیه‌ای اعلام کرد موتور 2.3 لیتری این هاچ بک دارای نقایصی است که منجر به مصرف سوخت خنک می‌شود. البته این مشکل برای مدل‌های ابتدایی فوکوس RS بوده و احتمالاً بر خودروهایی با کارکرد 9656 کیلومتری تأثیر می‌گذارد.

این مشکل سبب خروج دود سفید از اگزوز می‌شود زیرا موتور در طی کارکرد خود سوخت خنک را استفاده می‌کند. سخنگوی فورد درباره احتمال فراخوانی فوکوس RS اعلام کرد این شرکت به دنبال تعمیر تمام مدل‌هاست. احتمالاً این تعمیرات شامل مدل‌های جدید فوکوس RS هم خواهد بود که شاید مشکل دار نباشند.

اکنون فورد تعدادی از این موتورها را جایگزین کرده است. موتورهای جدید بر اساس جدیدترین ویژگی‌های موتوری ساخته شده‌اند و با گارانتی کامل ارائه می‌شوند.

کمپانی فورد هنوز رسماً دلیل این مشکل را بیان نکرده است. البته مالکان موستانگ نباید نگران باشند زیرا این مشکل تنها مربوط به موتور 2.3 لیتری در فوکوس RS است.

منبع: خبرخودرو