با نزدیک شدن به پایان سال 2017 میلادی، گوگل گزارشی از میزان جست و جوی خود منتشر کرده است. در این گزارش، فورد پر جست و جوترین برند خودرویی گوگل در سال جاری میلادی است. با موتوتل همراه باشید.

فورد امسال پر جست و جوترین برند خودرویی گوگل در کشور آمریکاست. این شرکت خودروساز محبوبیت زیادی در ایالات میشیگان و محل‌هایی چون ویرجینیای غربی و داکوتا دارد. بنا بر گزارش، محبوب‌ترین فورد اف 150، اکسپلورر و فیوژن است که کاربران در گوگل به دنبال اطلاعاتی درباره آن بوده‌اند.

برند لکسوس در رده دوم بوده و بیشترین جست و جو توسط کاربران کالیفرنیا، فلوریدا و جورجیا انجام شده است. در گوگل محبوب‌ترین خودروی لکسوس به مدل LC و مدل LS اختصاص دارد. البته کاربران در جستجوگر گوگل به دو خودروی IS و کراس اور RX نیز توجه نشان داده‌اند.

خودروهای کیا در رتبه سوم قرار دارد و مدل استینگر 2018، محبوب‌ترین خودرو در بین کاربران گوگل بوده است. البته مدل‌های دیگر کیا چون اپتیما، سورنتو و سول نیز رتبه‌ی بالایی به دست آورده‌اند.

تویوتا در رتبه‌ی چهارم بوده و کمری 2018 و تاکوما در بالاترین رتبه بندی قرار دارد.

هوندا نیز پنجمین برند محبوب گوگل است و بیشتر آمریکایی به دنبال اطلاعاتی درباره آکورد، پایلوت و سیویک بوده‌اند.

از دیگر خودروسازانی که در مرتبه ششم تا دهم قرار دارند، بیوک، آکورا، تسلا، هیوندای و داج است. شرکت داج در ماه آوریل و بعد از معرفی چلنجر اس آر تی دیمون توانست به محبوبیت بالایی در گوگل برسد.

منبع: خبرخودرو