کمپانی BMW علاقه‌ی زیادی به تولید خودروهای سبز و پاک دارد. اکنون این خودروساز آلمانی اقدام به سرمایه گذاری 118 میلیون دلاری برای تولید خودروهای الکتریکی و خودران کرده است. با موتوتل همراه باشید.

شرکت بی ام و قصد دارد با سرمایه گذاری کلان به دنیای خودروهای خودران وارد شود. مدتی قبل در گزارشی اعلام شد BMW برای ساخت خودروهای الکتریکی سرمایه گذاری 240 میلیون دلاری انجام می‌دهد. اکنون این شرکت آلمانی رسماً اعلام کرده قصد سرمایه گذاری 118 میلیون دلاری روی ساخت ماشین‌های الکتریکی و خودران دارد. البته این شرکت به ساخت نمونه آزمایشی ماشین‌های خودران اقدام می‌کند. گزارش‌ها اعلام می‌کند این خودروها در کشور چک مورد ارزیابی و تست قرار خواهند گرفت.

این سرمایه گذاری قابل توجه BMW برای فراهم کردن فضای 4.8 کیلومتر مربعی برای آزمایش خودروهای مذکور است. پیش بینی می‌شود ارتقا و پیشرفت فناوری ماشین‌های خودروان تا یک دهه به طول انجامد. البته بی ام و قبل از این سرمایه گذاری، در حال آزمایش ماشین‌های خودران در مونیخ، فرانسه و سوئد بوده است. اکنون با این سرمایه گذاری 118 میلیون دلاری، بی ام و ورود جدی خود را به عرصه ماشین‌های الکتریکی و خودران اعلام کرده است.

خودروساز آلمانی اعلام کرد اولین مدل مجهز به سیستم خودران پیشرفته با نام iNEXT را در سال 2021 وارد بازار می‌کند. ظاهراً شرکت‌هایی چون بی ام و مرسدس بنز و فولکس واگن قصد دارند از پیشرفت شرکت خودروسازی تسلا جا نمانند و در این بازار رقابتی دوام بیاورند.

منبع: Ubergizmo