شرکت ایران خودرو با تکیه بر استقبال مشتریان از محصولات هایما، اقدام به رونمایی هایما S5 توربو شارژ کرده و می‌خواهد این کراس اوور شهری را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهد. با موتوتل همراه باشید.

هایما S5 شاسی بلندی است که موفق به برنده جایزه در سال 2015 میلادی شد و توانست بیشترین امتیاز را در سازمان NCAP-C و تست تصادف به دست آورد. تست ایمنی و تصادف که توسط این سازمان انجام شد، شامل عملکرد خودرو در تصادف‌های مختلف جلو، بغل و برخورد از کناره‌ها با عابران پیاده و دیگر اجسام است.

هایما S5 از 9 درصد فولاد بسیار مقاوم، 60 درصد فولاد مقاوم و 31 درصد فولاد استاندارد ساخته شده و در تمامی درها میله‌های فولادی ضخیم به کار رفته است. بدین ترتیب خودروی مذکور ایمنی بسیار قابل توجهی دارد.

مدل فول آپشن هایما S5 دارای امکاناتی چون صفحه نمایش 7 اینچی، 6 عدد ایربگ، ترمز اضطراری، سیستم کنترل لغزش، سانروف برقی، گرمکن صندلی‌های جلو، سیستم کمکی شروع حرکت در سراشیبی و تهویه اتوماتیک است.

این خودرو در بازار چین با 2 پیشرانه 1.6 لیتری تنفس طبیعی با توان 122 اسب بخار، گشتاور 160 نیوتن متر و پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ 163 اسب بخار با گشتاور 223 نیوتن متر عرضه خواهد شد. لازم به ذکر است، نسخه توربوشارژ هایما S5 وارد بازار ایران می‌شود که قدرت بیشتری از نسخه تنفس طبیعی دارد.

خودروی کراس اوور هایما S5 دارای ظاهری زیبا و به‌روز است. در کابین این خودرو از مواد با کیفیت استفاده شده است. البته صندوق بار هایما S5 کوچک‌تر بوده و مناسب یک خودروی کراس اوور نیست. یکی از عیوب این خودرو شیشه عقب نسبتاً کوچک آن است که روی دید عقب تأثیر می‌گذارد.

هایما S5 کراس اوور شهری با ظاهر جوان پسند و مدرن می‌تواند در خیابان‌های شلوغ تهران یکه تازی کند.

منبع: ماشین 3