شرکت فولکس واگن قصد دارد فراخوانی برای 57 هزار دستگاه توارگ دیزلی در کشورهای مختلف دنیا برگزار کند. این تصمیم در حالی اتخاذ شد که KBA آلمان اعلام کرد موتور 3 لیتری دیزلی استفاده شده در این خودروی شاسی بلند کنترل میزان آلایندگی غیرقانونی دارد. با موتوتل همراه باشید.

اکنون فراخوان فولکس واگن شامل خودروهای توارگی می‌شود که از موتور دیزلی یورو 6 بهره می‌برند، در این راستا تعداد این توارگ ها در سراسر دنیا 57 هزار و 600 دستگاه اعلام شده است.

به گفته‌ی خبرگزاری رویترز، 25 هزار و 800 دستگاه از این خودروها در دست مالکان آلمانی است.

KBA اعلام کرد اجرای این فراخوان در روز 8 دسامبر نهایی شده است. در این بیانیه آمده است: "دو دستگاه سوئیچ آف کنترل آلایندگی معیوب در بررسی موتور 3 لیتری دیزلی یورو 6 توارگ توسط اداره فدرال وسایل نقلیه موتوری کشف شده است."

KBA ادعا کرد توارگ تست شده شامل یک برنامه کاهش میزان آلایندگی بوده که در هنگام اجرای یکی از مراحل آزمایش طبق چرخه رانندگی جدید اروپایی فعال شده است. اکنون حالت رانندگی با سیستم کاهش مبدل کاتالیزوری انتخابی در توارگ پیدا شده که به‌طور غیرقانونی امکان استفاده از ادبلو را دچار محدودیت می‌کند.

مدیران آلمانی در ماه جولای از صدور فراخوانی برای 22 هزار دستگاه پورشه کاین دیزلی در اروپا خبر دادند که مشکلی همانند خودروهای توارگ داشتند.

منبع: خبرخودرو