کمپانی نیسان قصد دارد از شاسی بلند جدیدی با نام نیسان Terra رونمایی کند که بر اساس نیسان ناوارا ساخته می‌شود. اکنون تصویری از این خودرو منتشر شده است. با موتوتل همراه باشید.

تصاویر منتشر شده مربوط به یک خودروی مخصوص بازار چین بوده، اما اکنون در وب سایت‌های روسیه و اوکراین منتشر شده است. تصاویر بدون پوشش شاسی بلند نیسان مبتنی بر ناوارا بوده و از دو ماه قبل منتشر شده‌اند، البته برای نخستین بار است که با قسمت پشتی خودرو رو به رو شده‌ایم. تصاویر فاش شده نام نسخه مخصوص بازار چین این خودرو را تائید می‌کند.

نیسان Terra در بازار چین با موتور 2.5 لیتری بنزینی با قدرت 137 کیلووات عرضه خواهد شد. این خودرو دارای طول 4882 میلی متر، عرض 1850 میلی متر، ارتفاع 1835 میلی متر و فاصله بین دو محور 2850 میلی متر است.

خریداران شاسی بلند جدید نیسان می‌توانند میان ساختارهای دیفرانسیل عقب یا چهار چرخ این خودرو انتخاب کنند.

نیسان Terra از لحاظ فاصله بین دو محور و سپر تا سپر کوچک‌تر از ناوارا است اما ابعاد مناسبی در مقایسه با تویوتا فورچونر، فورد اورست، هولدن تریل بلیزر و میتسوبیشی پاجیرو اسپرت دارد.

در سال 2012 میلادی کمپانی نیسان نام Terra را برای یک کراس اوور کانسپت سوخت سلولی هیدروژنی استفاده کرد. این نام به هر دو شاسی بلند ترانو و ترانو II و شاسی بلند آفرود Xterra برمی گردد که در بین سال‌های 1995 تا 2015 میلادی وارد بازار ایالات متحده آمریکا شدند. هنوز هم نسل اول Xterra به‌عنوان پالادین در بازار چین عرضه می‌شود. Xterra نیز همانند Terra جدید منطبق بر ناوارا است.

منبع: خبرخودرو