اخیراً دو خودروی هیوندای و کیا به دلیل بروز مشکل در چراغ‌های ترمز فراخوان شدند. این فراخوان شامل نیم میلیون خودرو در سراسر ایالات متحده آمریکاست. با موتوتل همراه باشید.

بنا بر گزارش منتشر شده، 390 هزار خودروی هیوندای در مدل "الانترا" و 134 هزار دستگاه خودروی "کیا فورت/سراتو" به دلیل وجود نقص در سیستم چراغ‌های عقب فراخوان شدند. مدل‌های فراخوانی شده شامل هیوندای الانترا ساخت 2013 تا 2014 و کیا فورت در مدل‌های 2012 تا 2014 است. مالکان این خودروها باید برای طی مراحل رفع نقص و بازبینی به نمایندگی‌های این دو شرکت در ایالات متحده آمریکا مراجعه کنند.

به نظر می‌رسد قطعه تعبیه شده میان سوئیچ وصل کننده برق چراغ و پدال ترمز خودرو دارای نقص است. پس وقتی پدال ترمز را فشار می‌دهید و آزاد می‌کنید، این قطعه عملکرد درستی از خود نشان نداده و ممکن است چراغ ترمز روشن بماند. این نقص رانندگان دیگر را هم دچار مشکل می‌کند، زیرا تشخیص نمی‌دهند ترمز بعدی شما چه زمانی خواهد بود. البته این نقص به مالکان خودروهای مذکور امکان می‌دهد تا بدون فشار پدال ترمز، خودروی خود را از پارک بیرون آورند.

نمایندگی‌های هیوندای و کیا، به منظور رفع این مشکل قطعه معیوب ترمز را جایگزین می‌کنند. رفع عیب خودروی کیا از روز 30 ژانویه آغاز می‌شود و برای محصولات هیوندای نیز از 8 فوریه سال آینده شروع خواهد شد.

منبع: خودروبانک